Кулеба: Ані сьогодні, ані раніше Бербок не примушувала мене йти на якісь поступки в питанні врегулювання конфлікту на Донбасі

Кулеба: Я жодним чином не хочу сказати, що Анналена казала мені щось протилежне, а я її переконував
Фото: ЕРА

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок не виступала з ініціативою, щоб Україна пішла на поступки для врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив 7 лютого в Києві на спільному з Бербок брифінгу, який у Facebook транслювало МЗС України.

"Я жодним чином не хочу сказати, що Анналена казала мені щось протилежне, а я її переконував. Зараз в Україні дуже популярне питання: чи примушують іноземні гості українську владу до якихось поступок? Я абсолютно відповідально заявляю, що ані сьогодні, ані перед цим Анналена не примушувала мене йти на якісь поступки в питанні врегулювання конфлікту", – зазначив міністр.

Він наголосив, що проведені переговори з главою МЗС Німеччини – це був "обмін думками між друзями, партнерами, які прагнуть одного – врегулювати конфлікт дипломатичними засобами".

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку й російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.

Переговори щодо врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи (Україна – ОБСЄ – Росія) та "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).

12 лютого 2015 року в Мінську на той момент лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд та Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію стосовно виконання Мінських угод та Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів до місцевих органів влади тощо. Поки що Мінських угод не виконано.

Україна та західні країни регулярно звинувачують РФ у порушенні Мінських угод.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов 31 січня 2022 року заявив, що виконання Мінських угод означає руйнування України. "Коли їх підписали під дулом російської гармати, а німці та французи дивилися, усім розумним людям уже було зрозуміло, що реалізувати ці документи неможливо", – наголосив Данілов.

3 лютого в ефірі токшоу "ГОРДОН" офіційна представниця Держдепартаменту США Андреа Калан заявила, що Росія не виконала своїх зобов'язань щодо Мінських угод.