Квіти замість пасажирів. "Укрзалізниця" провела акцію на згадку про загиблих у Краматорську

Унаслідок удару загинуло 52 особи, поранено 109, багатьох – тяжко
Фото: Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia / Facebook
На згадку про загиблих від ракетного удару окупантів у Краматорську "Укрзалізниця" 9 квітня залишила порожніми місця у кількох поїздах по всій країні. Замість пасажирів, які могли бути там, на цих місцях поїхали квіти, повідомила пресслужба компанії у Facebook.

"Жорстоке вбивство 52 цивільних громадян України російською ракетою на залізничному вокзалі у Краматорську не може бути забутим... Від Києва до Чернівців, Трускавця та Рахова, від Одеси до Львова, від Чернівців до Одеси та від Львова до Запоріжжя місця в поїздах під №52 будуть порожніми, несучи країною нашу тугу за безвинними жертвами російської агресії, за життями наших громадян, які були відібрані жорстоко та сплановано", – ідеться в повідомленні.

Компанія висловила співчуття сім'ям загиблих і пообіцяла "продовжувати робити все можливе і неможливе, щоб продовжувати рятувати життя наших громадян".

За даними голови Донецької ОВА Павла Кириленка, унаслідок удару загинуло 52 особи (із них п'ятеро дітей), госпіталізовано – 109.

Понад 80 поранених із Краматорська лікують у Дніпропетровській області, повідомила в.о. директора департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА Вікторія Кулик. Про це вона сказала на брифінгу 9 квітня, пише Суспільне.

Серед пацієнтів – 19 дітей. 20% пацієнтів – дуже важкі. Серед них є діти з ампутованими кінцівками – як нижніми, так і верхніми.

Пацієнти потребуватимуть не лише тривалого лікування, а й тривалої реабілітації, зазначила Кулик.

Контекст:

Російські окупаційні війська 8 квітня завдали по залізничному вокзалу Краматорська Донецької області удару, використовуючи ракетний комплекс "Точка-У", повідомив президент України Володимир Зеленський.

У момент удару на вокзалі перебувало 4 тис. осіб, більшість  жінки й діти, які намагалися евакуюватися до безпечніших регіонів України, уточнили в Офісі генпрокурора.

Деякі російські пропагандисти встигли написати в соцмережах про удар по "бойовиках ЗСУ" в Краматорську. Після того, як з'явилися фотографії загиблих і постраждалих цивільних, автори цих постів почали редагувати й видаляти їх, звинувачуючи в атаці українських військових.