Латиніна: Не відкидаю, що зараз фронт стрімко ламатиметься, як у червні 1941-го. Ми можемо побачити котел біля Каховського водосховища, швидкий удар по Мелітополю, а далі – Донецьк і Луганськ
На її думку, цей сценарій не дуже ймовірний. Журналістка назвала його "гіпероптимістичним".
"В ідеалі я зовсім не відкидаю варіанта, що зараз фронт стрімко ламатиметься, почне сипатись швидко, як у червні 41-го... Тому що ми бачимо щоразу і Харків, і Лиман... Українські частини просто обходять російські гарнізони, а ті, якщо не розбігаються, то опиняються в оточенні... Я не думаю, що наповнення цих гарнізонів чистим гарматним м'ясом, яке не вміє стріляти, відіграє якусь роль. [Є варіант, що] ми побачимо ще один котел біля Каховського водосховища у напрямку до Берислава. Ми побачимо швидкий удар по Мелітополю або десь у районі Запоріжжя. Далі ми побачимо українську армію в Донецьку і Луганську", – сказала журналістка.
Латиніна додала, що найуразливіший елемент цього сценарію – швидкість українського наступу. Для того щоб продовжувати його у швидкому темпі, зазначила вона, українській армії бракує озброєнь, насамперед бронетехніки.
Щодо деокупації Криму, то, на думку журналістки, процес може дещо затягнутися.
"Він дуже добре захищений, як я розумію. Тому це може бути питання певного часу", – зазначила вона.
У будь-якому разі, наголосила Латиніна, півострів теж має повернутися під контроль України.
Контекст:
З урахуванням територій, захоплених 2014 року, Росія контролює такі українські регіони: Крим, частину Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької, Харківської та Миколаївської областей.
У червні 2022 року президент України Володимир Зеленський заявив, що на той момент окупанти утримували приблизно 20% території України.
Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на кількох напрямках. За цей час їм удалося звільнити від окупантів майже всю територію Харківської області й частину населених пунктів на півдні. Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ українські війська деокупували 1534 населені пункти, проінформували в Офісі президента 4 жовтня.
Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всієї захопленої Росією території України, зокрема Донецька, Луганська і Криму, які окупанти контролюють із 2014 року.