Латвія відновила програму реабілітації поранених українських воїнів
У відомстві пояснили, що Латвія почала надавати медичну допомогу постраждалим під час боїв на сході України ще 2014 року. До 2019 року Латвія надала лікування у своїх медустановах 58 пораненим.
7 березня 2022 року латвійський уряд ухвалив рішення відновити програму. Для цього з держбюджету країни виділено €280 тис. У цю суму входять витрати на реабілітацію, відрядження та витрати на технічні засоби.
З 15 серпня у національному реабілітаційному центрі "Вайварі" 12 українських військовослужбовців розпочинають тритижневий курс лікування та реабілітації від важких поранень, отриманих під час захисту України від нападу російських збройних сил, ідеться у повідомленні.
Добір українських пацієнтів, їхнє транспортування до Латвії та надання реабілітаційних послуг у центрі "Вайварі" координує латвійське МЗС у співпраці з міністерством охорони здоров'я, міністерством добробуту та за підтримки міністерства оборони.
Контекст:
Латвія є однією з країн, яка надала Україні найістотнішу підтримку щодо валового внутрішнього продукту країни. Зокрема, Латвія передала в Україну зброю та особисте спорядження, безпілотні літальні апарати, сухі пайки, боєприпаси, протитанкову зброю та зенітні ракети Stinger на суму понад €200 млн, зазначив 15 серпня Delfi.
У міноборони Латвії повідомили 15 серпня, що передали Україні два вертольоти Мі-17 і два Мі-2.
Поранених бійців з України також приймають на лікування Норвегія, Німеччина, Польща.