Лавров назвав закон про реінтеграцію Донбасу "провокаційним"
На запитання, чи варто РФ визнати терористичні "ЛНР" і "ДНР", міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров не дав конкретної відповіді.
Український закон про реінтеграцію Донбасу є "провокаційним" і може порушити Мінські угоди. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 11 лютого в ефірі каналу "Россия 1".
Ведуча запитала: "Може, нам теж пора перейти до справи і визнати "ЛНР" і "ДНР"?", на що Лавров не дав конкретної відповіді.
"На відміну від деяких наших колег, ми – люди слова... Мінських домовленостей ніхто не скасовував. Уважаю, що той, хто зробить перший крок до зламу Мінських домовленостей, зробить величезну помилку. Власне кажучи, київська влада за один крок від цієї помилки перебуває, якщо вона ухвалить закон про реінтеграцію, який зараз пройшов друге читання. Думаю, що на Заході зміцнюється думка про необхідність напоумити президента Порошенка і тих, хто перебуває разом із ним у керівництві України, і в тому, що стосується цього абсолютно провокаційного закону про реінтеграцію, поки ще законопроекту", – сказав російський міністр.
Він також заявив, що в Україні "різко підвищився вплив радикалів і неонацистів".
Законопроект №7163 "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" ухвалили 18 січня 280 голосами. Його підтримали всі фракції, окрім Опозиційного блоку і групи партії "Відродження".
Відповідно до законопроекту, межі та перелік територій, тимчасово окупованих у Донецькій і Луганській областях, визначає президент України. Він же призначає командувача Об'єднаних сил, які залучатимуть до заходів щодо забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ на Донбасі.
Нардепи від Опозиційного блоку Юрій Бойко, Олександр Вілкул та Михайло Папієв заявили, що законопроект про реінтеграцію ухвалили з порушеннями регламенту, та ініціювали його скасування. Однак 6 лютого на ранковому засіданні ВР не підтримала цієї ініціативи.
6 лютого Рада проголосувала за усунення неузгодженості в документі, після чого спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що тепер може його підписати.
8 лютого Парубій підписав законопроект і передав на підпис президенту України Петру Порошенку.