Лавров про миротворчу місію ООН на Донбасі: Розмовляти Порошенку потрібно з Донецьком і Луганськом
Президент України Петро Порошенко всіляко ухиляється від виконання Мінських домовленостей, заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.
Мінські угоди не передбачають введення на Донбас миротворчої місії ООН, заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час переговорів із генеральним секретарем ОБСЄ Ламберто Заньєром, повідомляє прес-служба міністерства закордонних справ Росії.
"Про жодних миротворців у них (Мінських угодах. – "ГОРДОН") мова не йде, зате підтримується роль спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Це не означає, що не може бути додаткових угод. Але такі угоди, особливо про розгортання миротворців, передбачають згоду всіх сторін конфлікту. Тому розмовляти Порошенку (президенту України Петрові Порошенку. – "ГОРДОН") потрібно з Донецьком і Луганськом, як його і зобов'язують Мінські домовленості, від чого він постійно ухиляється", – сказав Лавров.
Окрім того, російський міністр звинуватив Порошенка в тому, що всі його заяви пов'язані з бажанням зняти з себе відповідальність за підпис під Мінськими угодами.
23 квітня Порошенко запропонував держсекретареві США Рексу Тіллерсону активізувати питання про розміщення на Донбасі миротворчого контингенту під егідою ООН.
Мова про це зайшла після підриву в Луганській області автомобіля спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Унаслідок вибуху загинув один співробітник місії, ще двоє були поранені.
У "ДНР" заявили, що автомобіль ОБСЄ, який підірвався на міні, відхилився від "основного маршруту".
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про обстановку в країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.