Лавров визнав, що Росія навмисне розбомбила лікарні та пологові будинки Маріуполя
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров підтвердив, що бомбардування дитячої лікарні та пологового будинку в Маріуполі було свідомим рішенням армії РФ, оскільки там нібито була база батальйону "Азов". Про це він заявив на пресконференції в Анталії після перемовин із главою українського МЗС Дмитром Кулебою. Транслював пресконференцію Facebook-акаунт МЗС РФ.
"7 березня на засіданні Ради Безпеки ООН російська делегація надала факти про те, що цей пологовий будинок давно захопив батальйон "Азов" та інші радикали, звідти вигнали всіх породіль, усіх медсестер і взагалі весь персонал. Це була база ультрарадикального батальйону "Азов", – заявив він.
Лавров додав, що бачив репортажі з Маріуполя, які свідчать про те, що в будівлі були породіллі й вони дістали поранення, але вважає їх маніпуляцією, тому що в повідомленнях ЗМІ "не було уваги до іншої сторони".
9 березня російські окупанти здійснили авіаудар по пологовому будинку та дитячій лікарні в Маріуполі. Унаслідок атаки загинуло троє людей, 17 дістали поранення.
Правоохоронці кваліфікували подію за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря, зараз у ньому живе приблизно 400 тис. людей.
Бої за місто тривають від початку російського вторгнення. 6 березня в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону мер міста Вадим Бойченко говорив, що російським військам не вдалося взяти штурмом Маріуполь і вони почали засипати його авіабомбами, бити "Градами" та з гаубиць по мирних житлових кварталах.
Точна кількість загиблих внаслідок російської агресії маріупольців поки що невідома. Проте радник мера міста Петро Андрющенко стверджує, що їх щонайменше 1300 осіб.
Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла та зв'язку, говорив Бойченко 8 березня увечері.
Спроби евакуації з Маріуполя було заплановано на 5-те, 6-те, 7-ме, 8 березня – усі вони зірвалися через обстріли окупантами гуманітарного коридору.
9 березня "зелений коридор" знову мали відкрити, але вивезти людей, як і доправити в місто гуманітарну допомогу, не вдалося, говорив генеральний директор компанії "Метінвест" Юрій Риженков.