Лідери G7 пообіцяли притягнути Путіна і всіх винних у війні в Україні до відповідальності
"Цього року перед обличчям незаконної, невиправданої і неспровокованої агресивної війни Росії проти України ми як ніколи тісно згуртувалися разом, разом з Україною і у неослабній прихильності до наших спільних цінностей, які базуються на правилах багатостороннього порядку та міжнародного співробітництва", – ідеться у заяві.
Лідери G7 підтвердили свою незмінну підтримку і непохитну солідарність з Україною і засудили "тривалі нелюдські й жорстокі напади Росії на найважливіші об'єкти інфраструктури, особливо на об'єкти енергетики і водопостачання".
"Нагадуємо, що невибіркові напади, а також напади на цивільне населення або цивільні об'єкти є воєнним злочином. Ми також засуджуємо тих, хто підтримує незаконну війну [президента РФ Володимира] Путіна", – зазначили лідери "Великої сімки".
У заяві наголошують, що країни G7 мають намір допомогти Україні відремонтувати, відновити і захистити її критично важливу енергетичну й водну інфраструктуру, а також підготуватися до зими.
"Наша мета полягає в тому, щоб Росії зрештою довелося заплатити за відновлення критично важливої інфраструктури, пошкодженої або зруйнованої внаслідок її жорстокої війни. Воєнні злочини та інші злодіяння не мають залишатися безкарними. Ми притягнемо президента Путіна і всіх винних до відповідальності згідно з міжнародним правом", – ідеться в повідомленні.
Також лідери G7 пообіцяли й далі мобілізувати міжнародну підтримку, щоб допомогти Україні задовольнити її нагальні фінансові потреби.
"Агресивна війна Росії має закінчитися. Досі ми не бачили жодних доказів того, що Росія прихильна до стійких мирних зусиль. Росія може негайно закінчити цю війну, припинивши свої напади на Україну і повністю й беззастережно вивівши свої війська з території України... Ми підтримуватимемо і посилюватимемо економічний тиск на Росію й на тих, хто обходить або підриває наші обмежувальні заходи. Ми й далі захищатимемо вразливі країни, які серйозно постраждали від наслідків агресивної війни Росії й використання нею енергії та продовольства як зброї", – підсумували автори заяви.
Контекст:
Росія розпочала повномасштабну війну проти України 24 лютого. На початку квітня окупантів вигнали з північних областей України, бої тривають на сході та півдні країни.
Міжнародна спільнота неодноразово засуджувала російське вторгнення і висловлювала свою підтримку Україні. Зокрема, на саміті G7 у червні лідери "Великої сімки" пообіцяли надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну допомогу і підтримувати Україну стільки, скільки потрібно.