Лимансько-куп'янський напрямок зараз – найважча ділянка фронту. Окупанти зібрали угруповання удвічі потужніше за бахмутське – ЗСУ
На лимансько-куп'янському напрямку на цьому етапі ситуація важча й динамічніша, ніж на бахмутському напрямку, окупанти тут активно працюють із повітря. Про це повідомив начальник пресслужби східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада".
"Противник дуже інтенсивно використовує свої нові штурмовики Су-35, які можуть стріляти як по повітряних, так і по наземних цілях. Переважно вони заходять парами. Також ворог використовує гелікоптери Ка-52, використовує Су-25, іноді парами заходять Мі-8, але інтенсивність штурмових дій підвищилася", – розповів речник.
Він додав, що на цьому напрямку минулої доби зафіксували вісім бойових зіткнень, росіяни тут обрали новий населений пункт для атак – Макіївку Луганської області. Сили оборони України, за даними Євлаша, знищили 13 одиниць озброєння й військової техніки ворога, а також ліквідували або поранили 122 загарбників. ЗСУ також уразили російську станцію радіоелектронної боротьби "Борисоглебськ" і пошкодили цінну станцію радіолокації "Зоопарк", сказав він.
За даними Євлаша, на лимансько-куп'янському напрямку зосереджено зараз понад 110 тис. окупантів, 1085 танків, приблизно 2 тис. бойових бронемашин, понад 700 артилерійських систем і майже 500 РСЗВ. Водночас на бахмутському напрямку воює 51 тис. окупантів за підтримки 211 танків, 1 тис. бойових броньованих машин, 110 артсистем і 100 РСЗВ.
Речник додав, що на бахмутському напрямку в районі залізниці тривають важкі бої, у яких українські військові під обстрілами намагаються відкинути росіян і закріпитися на досягнутих рубежах. Він повідомив, що за добу на тому напрямку відбулося 10 боєзіткнень, бійці ЗСУ уразили 178 окупантів і знищили низку ворожої техніки.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.
У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході й півдні.