Лише 11% українських шкіл мають власні сховища – ДСНС
"З огляду на реалії, до початку офлайн-навчання сьогодні готові лише 23% освітніх закладів країни", – зазначив Крук, додавши, що більшості учнів та педагогів у разі повітряної тривоги доведеться перебувати у найпростіших укриттях.
За його словами, потрібно підвищити темпи підготовки навчальних закладів та прискорити проведення комісійних обстежень будівель та споруд. Крук зазначив, що відповідальність за організацію сховищ для населення покладають на місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.
Він також додав, що діти у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській, Донецькій, Луганській, частково Сумській та Чернігівській областях у новому навчальному році навчатимуться дистанційно.
Контекст:
Кабінет Міністрів рекомендував розпочати навчальний рік у школах України в очному режимі з 1 вересня, а в університетах (за винятком перших курсів) – з 15 серпня. На прифронтових та окупованих територіях допускають онлайн-формат навчання.
В Офісі президента зазначали, що у разі повітряної тривоги освітній процес планують переривати і, за можливості, повністю або частково продовжувати його в укритті.
Шмигаль закликав органи місцевого самоврядування завершити підготовку шкіл та сховищ у них для забезпечення очного навчання до 1 вересня.
Після відкритого вторгнення в Україну російських військ за кордон виїхало понад 600 тис. українських школярів.