"Людей нагнали, а техніки немає". У ГУР МО назвали ознаки підготовки Росії до потужного наступу і розповіли про проблеми окупантів

Скібіцький зазначає, що росіяни здатні зібрати велику кількість живої сили, але у них є проблеми з її навчанням і розміщенням, а також дефіцит техніки
Фото: mediacenter.org.ua

В Україні виділяють кілька ознак, які свідчать про підготовку Росії до наступу в Україні найближчими місяцями. Про це представник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР МО) України Вадим Скібіцький розповів 24 січня в ефірі загальнонаціонального телемарафону, відеофрагмент якого телеканал "1+1" оприлюднив у YouTube.

"Бачимо заміну командувачів – [начальник Генерального штабу ЗС РФ генерал Валерій] Герасимов став командувачем [об'єднаного угруповання російських військ в Україні]. Він узяв усю повноту влади", – наголосив Скібіцький.

Друга ознака готовності до наступу окупантів – закінчення першого етапу мобілізації у РФ, зазначив представник ГУР МО.

"За цей період уже відбулося створення мобілізаційних резервів і формування дивізій, відбулася їхня підготовка. Зараз вони всі почали висуватися або до кордону з Україною – це Курська, Бєлгородська, Ростовська, Воронезька області, – або зайшли на тимчасово окуповану територію [України]. Відбулося перегрупування військ. Вони готуються до потужного наступу", – зазначив він.

Скібіцький стверджує, що Росія може продовжити мобілізацію і зібрати 500 тис. військовослужбовців для війни з Україною, проте зіткнеться (і вже зіткнулася) з низкою проблем ще до спроби наступу.

"Ми це побачили на прикладі Білорусі. На її території готувалася 2-га механізована дивізія 1-ї танкової армії [ЗС РФ]. Вона, за їхніми планами, мала бути готовою до бойового застосування 1 грудня [2022 року]. Але виникла одна проблема – людей нагнали, а техніки немає", – розповів він.

Представник ГУР МО пояснив, що всю техніку цієї дивізії окупантів було знищено на території України під час бойових дій, починаючи з лютого 2022 року.

"[Ще одна проблема – це] місткість самих полігонів на території РФ. За нашими оцінками, вони можуть розмістити не більше ніж 200 тис. Через це вони почали активно використовувати Білорусь. Наразі, за різними підрахунками, приблизно 100150 тис. [мобілізованих росіян] перебувають на полігонах", – додав Скібіцький.

Контекст:

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у грудні 2022 року припустив, що ескалація бойових дій може статися в лютому.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов на початку січня 2023 року сказав, що Україна навесні планує серйозний контрнаступ, у березні бої будуть "найспекотнішими".

На початку січня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що є ознаки того, що Росія готує загострення у лютому – березні 2023 року, проте додав, що шансів на успіх у РФ  "нуль".

20 січня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна готується до потенційного масштабного нападу Росії цієї весни. "Ми давно про це кажемо: і наша розвідка, і аналітики, і Генеральний штаб,  тому ми, звісно, до цього готуємося. Ми, звісно, сигналізували про це нашим партнерам, ми з ними – на одній сторінці у сприйнятті всіх цих ризиків", – сказав Резніков.

Водночас у Пентагоні 19 січня повідомили, що не фіксують ознак створення нових російських наступальних угруповань. "Зараз особисто я не бачу, щоб насувався великий російський наступ. Але будемо й надалі спостерігати", – сказав спікер Об'єднаного комітету начальників штабів США Дейв Батлер.