Мадяр заявив, що порушень закону не мають допускати ані цивільні, ані співробітники ТЦК

Командувач СБС: Ніколи не підтримував та не виправдовуватиму насильство
Фото: МАДЯР / Telegram

Командувач Сил безпілотних систем України Роберт Бровді (Мадяр) заявив, що вияви насильства неприпустимі як із боку цивільних, так і працівників територіальних центрів комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки. Про свою позицію він написав у Facebook 16 березня після дискусій у соцмережах навколо попереднього допису від 13 березня, який стосувався нападів на військовослужбовців ТЦК.

11 березня Головне управління Національної поліції в Закарпатській області повідомило, що в Ужгородському районі поблизу села Пацканьово група чоловіків здійснила хуліганський напад на військовослужбовців територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), які виконували службові обов'язки.

У поліції заявили, що фігуранти нібито перегородили дорогу автомобіля ТЦК, після чого спровокували конфлікт.

Telegram-канал "Віталій Глагола | Новини Закарпаття" публікував відео, на якому видно, як натовп "почав нападати на військових із палками та розбив службовий автомобіль".

Пізніше правоохоронці повідомили про затримання трьох підозрюваних і оприлюднили відео, де вони визнали свою провину.

Бровді 12 березня відреагував на інцидент у своєму Facebook, зазначивши, що "був ошелешений" відео. Він звернувся до цивільних, які нападають на військових.

"Шпана з дринками, один раз скажу – не будіть лихо. Перетнете межу – знайдемо кожного. Тоді, без образ, але до проктолога – це мінімум. Собака, що лає – не кусає, повітря більше не хитатиму. Я попередив, і мені до одного місця довжина "аргументованого" срачу, що ви розведете в коментах", – написав він.

У новому дописі 16 березня Бровді зазначив, що частина користувачів інтерпретувала його слова як "погрози народу", хоча, за його словами, це насправді не відповідає дійсності.

Мадяр заявив, що силові методи мобілізації є неприпустимими і виступив за зміну підходів до неї. 

"Рішуче засуджую, ніколи не підтримував та не виправдовуватиму насильство. Перетинаєш межу закону, перевищуєш повноваження – ти скоюєш злочин. Скоїв злочин – відповідай", – зазначив Мадяр.

Водночас він наголосив, що застосування фізичного насильства проти військовослужбовців також мають карати.

"Дзеркально, застосування фізичного насильства по відношенню до будь-яких військовослужбовців під гаслом "задовбали, воюваки, загралися у війну" та "всі тцкашники – злочинці" не виправдовує рукоприкладство товпа на товпу чи всі на одного", – зазначив командувач СБС.