Майже 30% підприємств України повністю зупинилися. Економіка просіла майже на 50% – заступник голови НБУ
"Дуже важко оцінити зараз ВВП, ще важче – зробити оцінку динаміки у другому кварталі, тому що це залежить від тривалості бойових дій. Те, що ми бачимо за високочастотними індикаторами, – економіка просіла дещо менше, ніж на 50%. Наприклад, споживання електроенергії протягом останніх двох тижнів складає приблизно 60% від нормального довоєнного рівня. Завантаженість підприємств гірничо-металургійного комплексу становить 50% – в основному вони працюють на задоволення внутрішнього попиту, у тому числі пов'язаного з військовими потребами", – наголосив чиновник.
За словами Ніколайчука, майже половина українських підприємств скоротила виробництво, ще майже третина – повністю зупинилися.
"Минулого тижня ми проводили бліц-опитування бізнесу: приблизно 30% підприємств повністю зупинили свою діяльність, 45% – скоротили виробництво. У результаті ми виходимо на 40–50% втрат у діяльності цих компаній. Зрозуміло, що ці дані досить важко екстраполювати на всю країну, адже більш-менш нормальне економічне життя продовжується на заході", – додав заступник голови НБУ.
Контекст:
Київська школа економіки (KSE) оцінила збитки, завдані інфраструктурі України російськими окупантами, у $63 млрд. Згідно з аналізом KSE, із 24 лютого в Україні пошкоджено, зруйновано або захоплено 411 закладів освіти, 36 закладів охорони здоров'я, 1600 житлових будинків, 26 заводів та складів, 15 аеропортів, шість ТЕС та ГЕС. Окрім того, знищено або пошкоджено понад 15 тис. км автомобільних доріг, 5 тис. км залізничних колій та 350 мостів.
Уряд України заявляв, що прямі одноразові втрати від російського вторгнення вже перевищили $500 млрд.