Маляр: Бувають дні, коли на сході України співвідношення втрат убитими між арміями України та РФ сягає 1 до 10
"На жаль, втрати – це неминучий наслідок війни. Без втрат не буває. Одна з головних задач воюючої сторони – знищення фізичної сили противника", – написала вона.
Маляр зазначила, що втрати російських окупантів – "у рази більші", ніж українських військ.
"Це при тому, що у них перевага по кількості особового складу і озброєння. Втрати були більші у них і у 2014–2015 роках, але зараз той коефіцієнт майже вдвічі зріс на нашу користь. У нас бувають такі дні на сході, коли співвідношення вбитими сягає 1 до 10. Це, звісно, не щодня, і середній коефіцієнт нижчий, але менше з тим", – заявила заступниця міністра.
Контекст:
РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим та частину Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків. У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.
Найінтенсивніші бої зараз відбуваються на Донбасі. 19 березня начальник об'єднаного пресцентру сил оборони таврійського напрямку полковник Збройних сил України Олексій Дмитрашківський повідомив, що окупанти зазнають досить серйозних втрат на донецькому напрямку як в особовому складі, так і в техніці.
Втрати російських окупантів, за даними Генштабу ЗСУ станом на 29 березня 2023 року, становлять приблизно 172 340 військових, 3609 танків, 306 літаків, 291 вертоліт і 18 кораблів та катерів, включно з флагманом Чорноморського флоту Росії ракетним крейсером "Москва".
Точна кількість українських військових, які загинули із 24 лютого, невідома. Маляр в інтерв'ю YouTube-каналу "Ісландія", опублікованому 22 вересня 2022 року, заявила, що Україна за час повномасштабного вторгнення Росії втратила 9 тис. захисників.