Маріупольський порт готують до завезення російської зброї й вивезення краденого металу – депутат міськради

Загарбники хочуть зробити Маріуполь внутрішнім портом для зв'язку з Ростовською областю і Краснодарським краєм
Фото: radiosvoboda.org
Маріупольський порт окупанти використовуватимуть для ввезення російської зброї й вивезення вкраденого в Україні зерна й металу. Про це розповів депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін у коментарі "Радіо Свобода".

"Для чого їм це потрібно? Для того, щоб нарощувати ввезення військової техніки до маріупольського напрямку і вивозити метал та зерно, яке вони крадуть в Україні. І, власне кажучи, це такі дві мети. Вони вже заявили про те, що будуть поновлювати пасажирські перевезення. Але, звісно, це буде прикриття – з одного боку, завезення техніки, а з іншого – вивезення зерна та металу з комбінату імені Ілліча", – вважає депутат.

Він пояснив, що автомобільним транспортом вони не можуть доправляти вантажі, і зерно з металом автомобілями не вивезеш. Саме тому вони шукають нових шляхів, і один із таких шляхів – зробити маріупольський порт внутрішнім для об'єднання з російськими приморськими регіонами.

"Тобто раніше порт працював з міжнародними партнерами. А зараз вони хочуть його зробити внутрішнім портом для поєднання з Ростовською областю та Краснодарським краєм. І налагоджувати саме внутрішню логістику", – розповів Забавін.

Контекст:

Про те, що загарбники підготували порт до роботи, повідомляв радник законного мера Маріуполя Петро Андрющенко: він заявив 23 березня в Telegram, що відновлювальні роботи закінчили й у порт уже почали заходити кораблі, зокрема з військовими вантажами. Також Андрющенко зазначив, що у березні до порту прибуло судно "Калевала". За класом це судно належить до "несамохідних плавучих казарм" і здатне вмістити 400 осіб. За інформацією радника мера, судно прийшло з Ростова.

Група морських експертів Bosphorus Observer заявила, що Росія використовує кораблі-контейнеровози для того, щоб перевозити зброю із Сирії через Босфор усупереч міжнародній забороні. Отже, Росія контролює Чорне море й може перевозити будь-яке озброєння, тоді як морське судноплавство України залишається заблокованим.