Маріупольці перебувають у гетто без нормальної питної води та їжі. Колаборанти влаштували для них "голодні ігри" – мер
Про це повідомила пресслужба міськради Маріуполя.
Пастки для голубів, зокрема, з'явилися біля 17-го мікрорайону, уточнили у мерії.
"Маріупольці знаходяться у гетто без нормальної питної води та їжі. Вони не можуть виїхати з міста. Колаборанти влаштували справжні "голодні ігри" для маріупольців. Довели жителів до того, що вони змушені полювати на голубів. Це знущання з людей, які до війни жили повноцінним життям – не знали, що таке голод чи нестача питної води. Ці жахливі речі відбуваються у ХХІ сторіччі, у серці Європи, на очах усього світу", – сказав мер міста Вадим Бойченко.
Пресслужба міськради наводить коментар директора Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Маріуполя Олександра Лазаренка, який каже, що вживання голубів є небезпечним для здоров'я.
"Голуби – це розсадник багатьох вірусних, бактеріальних і грибкових хвороб. У зв'язку із чим м'ясо може бути інфіковано. Від нього можна захворіти на гістоплазмоз, енцефаліт, орнітоз, сальмонельоз, токсоплазмоз та інші небезпечні хвороби. Такі захворювання особливо небезпечні для дітей та людей похилого віку. При відсутності належної медичної допомоги це може призвести навіть до летальних випадків", – пояснив лікар.
Окрім того, раніше радник Бойченка Петро Андрющенко розповідав, що жителі Маріуполя збирають воду з калюж.
"Проблема з питною водою набирає обертів. Настільки, що її просто немає, особливо там, де окупанти прозвітували про відновлення водопостачання. Люди змушені буквально набирати технічну воду з калюж від поривів і використовувати її для життя", – писав він 18 червня та публікував відео.
Контекст:
Маріуполь окупанти захопили наприкінці травня. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.
3 червня Бойченко розповідав, що у місті пошкоджено 95% багатоповерхівок, із них 50% (1300 багатоповерхових будівель) знищили повністю. У місті, за його словами, лишилося приблизно 100 тис. осіб.
У Маріуполі проблеми з питною водою, гуманітарна катастрофа й антисанітарія.