Масі Найєм: Я не був згоден із людиною з приводу політичних уподобань, і мене почали ображати тим, що в мене немає ока

Найєм: Я також зустрічаю велику любов людей до осіб з інвалідністю і, ймовірно, це якось збалансує цю проблему
Фото: Masi Nayyem / Facebook

Не всі українці з повагою ставляться до своїх військовослужбовців, які зазнали поранень під час війни проти країни-агресора РФ. Про це в опублікованому 13 квітня інтерв'ю "РБК-Україна" заявив український адвокат, військовослужбовець Збройних сил України та громадський діяч Масі Найєм.

"Згадайте, будь ласка, як ми спілкуємося один з одним, коли хтось не згоден із вашим політичним вибором. Коли ви побачите ці суперечки, ви дізнаєтеся, як люди один одного готові знищити. На своєму досвіді я пережив ситуацію, коли мене ображали тим, що в мене немає ока, бо я не був згоден з думкою іншої людини з приводу політичних вподобань. Я вважаю, що суспільство не готове до толерантного ставлення до цих людей. Бо в критичний момент, коли людина не буде згодна з політичною або побутовою думкою, на жаль, люди, які вузько мислять, будуть переходити на образи через відсутність ока, ноги тощо. Я говорю про якісь системні речі, які бачу", – зазначив Найєм.

Водночас, за його словами, багато українців з любов'ю ставиться до бійців, які зазнали поранень під час бойових дій.

"Однак я також зустрічаю велику любов людей до осіб з інвалідністю і, можливо, це якимось чином збалансує цю проблему. Але в першу чергу це потрібно вирішувати просвітою, мабуть. Хоча я б трошки жорсткіше ставився до цього. Бо коли ви ображаєте особу з пораненням, ви ніколи не знаєте, у якому вона стані. Якщо сьогодні я можу сміятися зі свого ока, це не означає, що я не страждаю без нього. Це не означає, що я не думаю про те, що маю вигляд не такий, як усі. Це не значить, що кожен день, коли я бачу себе в дзеркалі, я сприймаю це нормою, що я себе прийняв. Я не прийняв це, мені достатньо важко. Тому треба подумати про це. Мабуть, ставитися до людей із більшою любов'ю. Особливо коли ці люди віддали частинку себе", – підкреслив Найєм.

Контекст:

Масі Найєм народився в Афганістані у 1984 році. Він – засновник юридичної компанії "Міллер", адвокат, захищав, зокрема, активіста Сергія Стерненка, постраждалих у резонансній ДТП у Харкові за участю підлітка за кермом Infiniti, представляв інтереси свідків у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк.

Він також є ветераном АТО на Донбасі. Після повномасштабного нападу РФ на Україну знову пішов на фронт – 17 квітня 2022 року Найєм повідомив, що "знов у лавах ЗСУ".

5 червня стало відомо, що Найєм дістав тяжке поранення голови й ока і був у комі. 6 червня йому зробили операцію, він прийшов до тями. "Одного ока у мене ніколи не буде. Іншим бачу погано", – написав Найєм увечері того самого дня. Він перебував у лікарні майже три місяці, його виписали наприкінці серпня.