Медійні організації висунули вимогу до влади України повернути журналістам акредитації, відібрані за репортажі з Херсона

Журналістів покарали за репортажі з Херсона без дозволу військового командування
Фото: EPA
Українські й іноземні ЗМІ та медійні організації висунули вимогу до української влади повернути акредитації журналістам, які позбавлені дозволу на роботу в зоні бойових дій за репортажі з деокупованого Херсона. Про це повідомив український Інститут масової інформації 14 листопада.

"Прибрати зайву та недієву бюрократію, зокрема непотрібні документи й узгодження, упроваджені об'єднаним координаційним пресцентром сил оборони півдня. У журналістів уже є акредитація МО, яка є офіційним дозволом на роботу. Додаткові документи й дозволи, які до того ж застосовуються непрофесійно та вибірково, ускладнюють роботу журналістів і негативно відбиваються на висвітленні найважливіших подій в Україні для української та світової аудиторії", – ідеться в заяві.

Журналісти також вимагають провести внутрішнє розслідування "непрофесійної роботи комунікаційного відділу оперативного командування "Південь" і загалом комунікаційного сектору Міністерства оборони України і прийняти відповідні кадрові рішення".

Заяву адресовано президенту України Володимирові Зеленському, головнокомандувачу Збройних сил України Валерієві Залужному та міністру оборони Олексієві Резнікову.

Контекст:

Про позбавлення акредитації кількох журналістів через репортажі з деокупованого Херсона вдень 13 листопада заявив Генштаб Збройних сил України.

У повідомленні Генштабу стверджували, що "деякі представники ЗМІ, ігноруючи наявні заборони й застереження, без погодження з відповідними командирами та службами зв'язків із громадськістю військових частин здійснювали інформаційну діяльність у місті Херсон ще до завершення стабілізаційних заходів", чим порушили наказ головнокомандувача ЗСУ від 3 березня 2022 року.

Кого саме позбавили акредитації, у заяві не зазначили. За даними "Детектор медіа", військове керівництво анулювало прескарти щонайменше шістьох знімальних груп, зокрема американського телеканала CNN і британського Sky News.