Медведєв пригрозив країнам НАТО війною з Росією через гарантії безпеки для України

Дмитро Медведєв назвав гарантії безпеки для України приводом для третьої світової війни
Фото: kremlin.ru
Заступник глави Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що рекомендації стосовно Київського безпекового договору для стратегічного партнерства України і держав-гарантів приведуть Захід до війни з Росією. Про це він написав 13 вересня у Telegram.

Медведєв назвав гарантії безпеки "прологом до третьої світової війни" і висловив упевненість, що країни НАТО побояться їх надати Україні. Він також пригрозив, що подальше надання зброї Києву призведе до розширення війни.

"Якщо ці недоумки продовжать нестримне накачування київського режиму найнебезпечнішими видами озброєнь, то рано чи пізно воєнна кампанія перейде на інший рівень. У неї зникнуть видимі межі і потенційна передбачуваність дій сторін конфлікту. Вона піде за власним воєнним сценарієм, залучаючи до нього нових учасників. Так було завжди", – заявив він.

Медведєв почав цитувати Біблію, зокрема Одкровення Іоанна Богослова, де описують апокаліпсис.

"І тоді вже західним країнам не вдасться відсидітися у своїх чистеньких будинках і квартирах, посміюючись з того, як вони акуратно послаблюють Росію чужими руками. Все запалає і навколо них. Їхні люди сьорбнуть лиха по повній програмі. У них у прямому сенсі горітиме земля і плавитиметься бетон. Нам теж дуже дістанеться. Усім буде дуже кепсько. Адже сказано: "Від оцих трьох виразок, від вогню, диму і сірки, що виходили з їхнього рота, померла третина людей" (Одкр. 9:18)",  написав він.

У Держдумі РФ раніше висловили аналогічну думку. Зокрема лідер Ліберально-демократичної партії Росії (ЛДПР) Леонід Слуцький сказав, що підготовка Україною проєкту про гарантії безпеки спрямована на "подальшу ескалацію, а не на розв'язання поточної ситуації".

Він також заявив, що так звана спецоперація "була правильним рішенням" і її буде продовжено.

Контекст:

Після чергового раунду переговорів із Росією 29 березня у Туреччині Україна офіційно запропонувала підписати договір про міжнародні гарантії безпеки. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна, як і раніше, готова вступити у НАТО, але, оскільки Альянс цього не пропонує, влада країни "буде будувати ті гарантії безпеки, які можуть захистити нас".

Після цього про готовність надати гарантії безпеки заявили США, Італія, Німеччина, Великобританія, Туреччина. Водночас представники країн говорили, що гарантії будуть "не як у НАТО" – про готовність скерувати свої війська у разі нападу на Україну не йдеться.

24 травня у Давосі під час Міжнародного економічного форуму глава Офісу президента Андрій Єрмак відрекомендував міжнародну групу з підготовки варіантів гарантій безпеки.

13 вересня Єрмак в Офісі президента презентував рекомендації з безпеки. Згідно з документом, найсильніша гарантія безпеки для України – її здатність захищатися від агресора. Як ідеться у проєкті, для цього Україні потрібні ресурси на утримання потужних Збройних сил, здатних протистояти збройним силам та іншим воєнізованим формуванням Російської Федерації.

Президент України Володимир Зеленський, зі свого боку, високо оцінив підготовку документа. Він вважає, що ці рекомендації мають стати основою майбутнього договору.