Медведєв заявив, що країни НАТО "проковтнуть" використання Росією ядерної зброї і не допомагатимуть Україні
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв переконаний, що країни НАТО ніяк не відповідатимуть Росії в разі застосування нею ядерної зброї. Про це він написав 27 вересня в Telegram.
"Ми зробимо все, щоб не допустити появи ядерної зброї у ворожих до нас сусідів. Наприклад, у нацистської України, якою прямо керують сьогодні країни НАТО. На розум і політичну волю київського режиму розраховувати безглуздо. А от на здоровий глузд і почуття самозбереження ворожих країн, які їм потурають, крихка надія ще залишається. Вони розуміють: якщо загроза Росії перевищить установлену межу небезпеки, нам доведеться відповісти. Ні в кого не просячи дозволу, без довгих консультацій. І це точно не блеф", – стверджує Медведєв.
На його думку, західні країни будуть сконцентровані на підтримуванні своєї безпеки.
"Уявімо, що Росія змушена застосувати найгрізнішу зброю проти українського режиму, який вчинив масштабний акт агресії, небезпечний для самого існування нашої держави. Вважаю, що НАТО не стане прямо втручатися в конфлікт і за такого розкладу. Адже безпека Вашингтона, Лондона, Брюсселя для Північноатлантичного альянсу набагато важливіша, ніж доля нікому не потрібної України, яка гине і яку нехай навіть рясно забезпечують різною зброєю. Постачання сучасних озброєнь – просто бізнес для західних країн, щоправда, густо замішаний на ненависті до нас. Не більше. Гинути в ядерному апокаліпсисі заокеанські та європейські демагоги не планують. А тому – проковтнуть використання будь-якої зброї в поточному конфлікті", – упевнений Медведєв.
Контекст:
21 вересня президент РФ Володимир Путін у своєму зверненні заявив про готовність застосувати ядерну зброю. Він сказав, що в разі загрози територіальній цілісності Росії вона готова використовувати всі засоби захисту, які є в неї. За його словами, країни Заходу влаштували "ядерний шантаж" щодо РФ. У цьому самому зверненні Путін сказав, що Росія підтримає "референдуми" про входження окупованих територій України до складу РФ і визнає їхні результати.
23 вересня на тимчасово окупованих Росією територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей розпочалися п'ятиденні псевдореферендуми щодо приєднання цих регіонів до Росії. Жителі окупованих регіонів перші чотири дні "голосують" "удома" – під наглядом озброєних осіб, на вулицях і на ринках; "дільниці" відкриються 27 вересня. За інформацією "Медузи", окупанти оголосять, що 90% людей за "приєднання" до РФ.
Глава МЗС Росії Сергій Лавров говорив, що ядерна доктрина РФ після псевдореферендумів поширюватиметься і на окуповані нею території.
Говорячи про можливість ядерного удару, президент України Володимир Зеленський заявив, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю. Водночас президент зазначив, що "не можна заглянути Путіну в голову", тож ризики, що ядерного удару можуть завдати, є. Головне управління розвідки Міноборони України не відкинуло застосування Росією ядерної зброї. У відомстві наголосили, що такі дії зможуть мати наслідки й для інших країн.
22 вересня The Washington Post повідомила, що між адміністрацією президента США Джо Байдена та владою Росії триває листування, у якому російську сторону попередили про наслідки в разі застосування ядерної зброї у війні проти України. Цю інформацію підтвердив пізніше радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван.
Державний секретар США Ентоні Блінкен 25 вересня в інтерв'ю CBS News підкреслив, що США попередили РФ про можливі "жахливі наслідки" в разі застосування країною-агресором ядерної зброї.