Мер Мелітополя на тлі обстрілів окупантами ЗАЕС заявив про готовність закупити йодид калію для захисту містян від радіації
Про це Федоров написав у Telegram 11 серпня.
"Щодня рашисти створюють загрози аварій на ЗАЕС, які можуть призвести до ядерної катастрофи. Сподіваємося, їм вистачить глузду припинити це робити, проте ми маємо бути на крок попереду й захистити наших мешканців від можливого радіаційного забруднення. За кошти місцевого бюджету ми готові оперативно закупити й розповсюдити серед мелітопольців йодид калію – медпрепарат, необхідний для захисту від небезпечного накопичення радіоактивного йоду у щитоподібній залозі людини", – написав мер.
Федоров зазначив, що окупанти вже четвертий місяць не погоджують "зеленого коридору" для централізованого доправлення гуманітарних вантажів до Мелітополя.
"Саме тому звернувся до Міжнародного комітету Червоного Хреста з терміновим проханням допомогти організувати "зелений коридор" і поставити мешканцям тимчасово окупованих територій медпрепарат, який може допомогти врятувати життя", – наголосив міський голова Мелітополя.
Текст звернення Федоров опублікував у Telegram.
Станом на вечір 11 серпня ситуація у промисловій зоні Енергодара Запорізької області, де розташована, зокрема, ЗАЕС, все ще залишається гострою, повідомив у Telegram мер міста Дмитро Орлов.
"Обстріли то вщухають, то починаються знову. Вочевидь, окупанти зовсім не рахуються з ядерною небезпекою, яку можуть спровокувати обстріли атомної електростанції", – зазначив він.
Контекст:
Запорізька АЕС працює під контролем російських військових із 4 березня, вони призначили військового начальника, з яким професійний персонал атомної станції з управління енергоблоками має погоджувати усі свої дії.
У липні в "Енергоатомі" зазначили, що окупанти завозять на територію ЗАЕС військову техніку, зокрема ракетні комплекси, з яких обстрілюють міста на іншому березі Дніпра. 21 липня "Енергоатом" повідомив, що окупанти розмістили техніку, зброю та боєприпаси у машинному залі енергоблока ЗАЕС.
5 серпня окупанти двічі на день обстріляли Запорізьку АЕС – спочатку з артилерії, а потім із РСЗВ, повідомили у компанії "Енергоатом". Після ударів на ЗАЕС від'єднали від енергосистеми та перевели у резерв 4-й енергоблок. За оцінкою "Енергоатому", окупанти провокаційними обстрілами намагаються домогтися знеструмлення станції.
Увечері 6 серпня окупанти обстріляли майданчик ЗАЕС поряд зі сховищем відпрацьованого ядерного палива, поранено одну людину, повідомили в "Енергоатомі".
8 серпня "Енергоатом" попередив, що на Запорізькій АЕС є ризик витоку водню та розпилення радіоактивних речовин.
9 серпня в "Енергоатомі" заявили, що РФ розпочала під'єднання Запорізької АЕС до російської енергосистеми.
11 серпня окупанти чотири рази обстріляли район ЗАЕС, зокрема, влучивши зовсім неподалік від 1-го енергоблока. Унаслідок обстрілу зафіксували велике задимлення, зазначили в "Енергоатомі".