Мер Миколаєва: На всіх зустрічах із нашими іноземними партнерами я завжди говорю, що нас не цікавлять гроші

Сєнкевич: Зараз працюємо з однією з данських компаній щодо створення нового генерального плану міста
Фото: oleksandr.senkevich / Instagram
Влада Миколаєва домовилася з іноземними партнерами, які допомагають відновлювати зруйноване росіянами місто, що ті реалізовуватимуть проєкти самі чи через свої недержавні організації, а не виділятимуть гроші. Про це мер Миколаєва Олександр Сєнкевич розповів в інтерв'ю НВ, опублікованому 18 листопада.

За інформацією Сєнкевича, у Миколаєві від обстрілів пошкоджено 78 навчальних закладів, 867 багатоповерхових будинків і 1035 приватних, 70 із них не можна відновити.

"Вони бомблять нас майже кожен день... Важко зараз підрахувати збитки, тому що ми не розуміємо, скільки коштуватиме їх відновлення на той момент, коли це відбуватиметься. Але збитки величезні. На всіх зустрічах з нашими іноземними партнерами я завжди кажу, що нас не цікавлять гроші, і це їм дуже імпонує", – розповів Сєнкевич.

Він пояснив, що міська влада пропонує партнерам брати на себе проєкти, оголошувати тендери за європейськими процедурами і контролювати якість виконання робіт – "повністю закривати ці питання".

"Зараз ми працюємо з урядом Данії, і коли вони хотіли виділити кошти на купівлю обладнання, необхідного для запуску опалювального сезону – котли, труби і так далі, – ми домовилися, що вони роблять це самі, або, як вони вирішили, через свої недержавні громадські організації. І так ми сьогодні працюємо за принципом, що Миколаївська міська рада не чіпає і не торкається грошей наших європейських помічників", – сказав Сєнкевич.

На його думку, така позиція покращує довіру до українців, демонструє, що з нами можна працювати, і дає змогу уникати будь-яких ризиків у питанні корупції.

"По-друге, я кажу, що після війни Україна не буде країною, що стоїть із простягнутою рукою. Ми просимо ставати нашими партнерами – зайти сюди і створювати заводи, фабрики, які будуть займатися тим, що відновлюватимуть країну та створюватимуть робочі місця і зароблятимуть кошти. Тому що бізнес – це про гроші, які не виділяються, а заробляються", – сказав мер.

Він також зазначив, що після війни місто дуже зміниться. Наразі розробляють новий генеральний план Миколаєва, і всі зруйновані об'єкти відновлювати не планують.

"Можливо, замість двох шкіл, які були зруйновані, треба буде побудувати одну і запустити автобус, як це робиться в Європі чи Америці. Але це буде новітня школа з усім новітнім обладнанням... Тому не треба думати, що на місцях зруйнованих об'єктів просто з'являться ті самі. Це буде зовсім інший підхід, і саме тому ми зараз працюємо з однією із данських компаній щодо створення нового генерального плану міста", – наголосив Сєнкевич.

Контекст:

Російська армія атакувала Миколаїв і область із першого дня повномасштабного нападу, з 24 лютого. На початку вторгнення запеклі бої відбувалися за Миколаївський міжнародний аеропорт і аеродром Кульбакине на околиці міста.

16 березня голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що в області українські військові "відсунули лінію фронту". Із травня регіон зазнає обстрілів і ракетних ударів майже щодня. Окупанти з початку війни не обстрілювали Миколаїв лише 44 дні, повідомили у мерії 4 листопада.

Наприкінці серпня ЗСУ розпочали наступальні дії, зокрема на півдні. До першої половини листопада Збройні сили України звільнили від російських окупантів майже всю Миколаївську область, виняток – Кінбурнська коса.