Меркель і Зеленський домовилися активізувати роботу в нормандському форматі
Президент України Володимир Зеленський сьогодні провів телефонну розмову з федеральною канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Про це повідомляють пресслужби обох лідерів.
Зеленський і Меркель обговорили координацію дій з урегулювання ситуації на Донбасі.
Як уточнює Офіс президента України, Зеленський наголошував на тому, що, окрім встановлення режиму припинення вогню, практично немає прогресу в інших аспектах мирного врегулювання, хоча Україна виконала всі домовленості, яких було досягнуто на зустрічі лідерів "Нормандської четвірки" в Парижі у грудні 2019 року.
"Канцлерка і президент домовилися активізувати роботу в нормандському форматі щодо реалізації Мінських домовленостей", – повідомляє пресслужба Меркель.
Зеленський розповів Меркель, що режим припинення вогню "загалом дотримується, хоча й зі складнощами та провокаціями". Він повідомив про загибель під час обстрілу українського військового цього тижня і про пораненого напередодні.
Обидві сторони визнали, що перемовини радників лідерів "Нормандської четвірки" 12 січня поточного року в Берліні були непростими, але конструктивними.
Наступні перемовини мають відбутися 22 січня.
У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.
Перемовини про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.
У Парижі 9 грудня 2019 року відбувся останній саміт лідерів "Нормандської четвірки". У його підсумковому комюніке написано, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх" до 31 грудня 2019 року, розведення сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості виконано частково. Очікували, що наступний саміт відбудеться 2020 року, однак цього не сталося.