Жителі Криму повідомили про кілька вибухів у районі Керчі. Окупаційна влада каже, що спрацювала ППО
У соцмережах перші повідомлення про це з'явилися приблизно о 21.00. Люди писали, що від гучного звуку тремтіли будинки.
Публікуючи повідомлення керченців, Telegram-канал "КерчьИНФО" згадував, що вдень у районі російські військові проводили навчання. Автори каналу припустили, що вибухи можуть бути пов'язані з ними.
Згодом почали з'являтися множинні відео, де видно світлові спалахи в небі.
У пресслужбі окупаційної адміністрації Керчі ТАСС підтвердили, що в місті було чути звук, схожий на гуркіт грому, в автомобілів спрацювали сигналізації. За її даними, це результат роботи протиповітряної оборони.
Радник "глави" Криму Сергія Аксьонова Олег Крючков у Telegram також написав про роботу ППО.
"Небезпеки для міста та [Керченського] мосту немає", – заявив він.
Пропагандистські канали РФ майже дослівно повторюють це формулювання, згадуючи ППО та міст. У коментарях проросійські користувачі обурюються дальністю українського озброєння, хоча офіційні органи не вказували, на чиї ракети відреагувала ППО.
Контекст:
Росія окупувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Після окупації РФ перетворила Крим на військову базу.
Після того, як у лютому 2022 року РФ розпочала повномасштабну війну проти України, українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.
У серпні у Криму сталося кілька вибухів на військових об'єктах Росії. 9 серпня вибухи пролунали на військовому аеродромі Саки у селищі Новофедорівка. У підсумку, за даними Збройних сил України, було знищено щонайменше дев'ять ворожих літаків. Загинула одна людина, 13 постраждали. У міноборони РФ заявили, що сталася "детонація кількох авіаційних боєприпасів", і підкреслили, що "жодного вогневого впливу" по летовищу не було.
16 серпня в селі Майське поблизу міста Джанкой почалися вибухи на складі з боєприпасами, також було пошкоджено залізничне полотно. Окупаційна влада повідомила про двох постраждалих. Цього самого дня у Джанкої сталася пожежа на електричній підстанції, а в селищі Гвардійське – вибухи на військовому аеродромі. Вибухи у Джанкойському районі міноборони РФ пояснило диверсією, ситуації у Гвардійському окупаційна влада не коментувала.
Україна офіційно не підтвердила своєї причетності до подій у Криму, проте низка авторитетних західних ЗМІ, зокрема CNN і New York Times, стверджують, що за вибухами у Криму стоїть вона. Президент України Володимир Зеленський закликав жителів півострова та інших окупованих територій не наближатися до російських військових об'єктів.