СNN дізнався, що Маск відмовляється фінансувати Starlink в Україні. Він повідомив про це Пентагону ще у вересні
За даними телеканалу, лист відправлено ще у вересні. В ньому компанія просить американський уряд продовжити фінансування Starlink в Україні, яке, за оцінками SpaceX, до кінця цього року коштуватиме понад $120 млн, а протягом наступних 12 місяців, імовірно, коштуватиме $400 млн.
"Ми не в змозі далі дарувати нові термінали Україні або фінансувати наявні протягом невизначеного періоду часу", – ідеться в документі.
CNN зазначає, що серед паперів, спрямованих у Пентагон, є запит Маску від головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного про надання майже 8 тис. терміналів Starlink. Канал нагадує, що на сьогодні Україна вже використовує приблизно 20 тис. одиниць цієї техніки.
7 жовтня у Financial Times вийшла стаття, у якій стверджують, що українські військовослужбовці повідомляють про перебої в роботі Starlink. Проблеми фіксували нібито на півдні України – у районі Херсонської та Запорізької областей, а також уздовж лінії фронту в Харківській, Донецькій і Луганській областях.
Матеріал ґрунтувався на повідомленнях анонімних джерел, Міністерство оборони України та ЗСУ відмовилися коментувати газеті цю інформацію. Маск написав у Twitter, відповідаючи на пост одного з авторів матеріалу – журналіста Крістофера Мюллера, що за термінали й обслуговування Starlink його компанія SpaceX сплатила $80 млн.
"Стосовно того, що відбувається на полі бою, то це секретна інформація", – написав він.
Контекст:
Маск підтримував Україну після початку повномасштабного вторгнення РФ. Зокрема, він надав країні термінали супутникового зв'язку Starlink. Ці системи забезпечують зв'язком українських військових і жителів деокупованих населених пунктів.
У жовтні він зробив серію скандальних твітів, пов'язаних із війною в Україні. Зокрема, запропонував своїм користувачам у Twitter проголосувати щодо "формули миру" між Україною та РФ, яка, зокрема, передбачає визнання українського Криму "російським".
Пізніше він також назвав перемогу України у війні проти РФ "малоймовірною" і заявив, що "воля людей на Донбасі та в Криму має вирішити, у складі Росії вони чи України". Маска розкритикували, відповів на його висловлювання і президент України Володимир Зеленський.
Бізнесмен 4 жовтня повідомив, що "досі дуже підтримує" Україну, а 8-го – розповів у Twitter про спілкування з президентом РФ Володимиром Путіним 2021 року.
11 жовтня видання Vice написало, що Маск перед публікацією скандальних твітів обговорював тему України з Путіним і російський президент погрожував застосуванням ядерної зброї, якщо Україна не погодиться на її умови. Бізнесмен спростував це повідомлення. "Я розмовляв із Путіним лише один раз, і це було приблизно 18 місяців тому. Темою був космос", – заявив він.