Мінінформполітики: Повністю викорінити наслідки пропаганди РФ на Донбасі неможливо

Джапарова заявила про неможливість викорінити наслідки російської пропаганди на Донеччині
Фото: mip.gov.ua

За словами першого заступника глави Мінінформполітики Еміне Джапарової, завдання України – дати інформаційну альтернативу жителям окупованої частини Донбасу.

Наслідки російської пропаганди на окупованих територіях Донецької та Луганської областей неможливо викорінити повністю. Про це заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова на презентації доповіді ГО "Аналітичний центр" про стан інформаційного простору на Донбасі, повідомляє "РБК-Україна".

"Мені здається, що абсолютно викорінити результати пропаганди РФ у Донецькій і Луганській областях неможливо. Ми живемо в умовах, як у гастрономі: ми заходимо в магазин і перед нами є не один вид шоколаду, а 150 видів шоколаду. Є дуже багато каналів комунікації, і люди вибирають, що дивитися, читати, слухати", – зазначила вона.

За словами Джапарової, завдання України як держави – дати інформаційну альтернативу жителям окупованої частини Донбасу.

Згідно з доповіддю, презентованою Аналітичним центром, на території Донбасу застосовують кремлівську систему тотальної пропаганди, що передбачає "поширення чітких цілеспрямованих інформаційних меседжів за допомогою всіх можливих каналів комунікації", пише "РБК-Україна".

Зазначено, що Україна не має інформаційної присутності в медіа-просторі на непідконтрольних територіях (окрім супутникового телебачення) і не повною мірою – на підконтрольних територіях Донецької області. Ситуація зумовлена тим, що саме на підконтрольних територіях залишилися потужні об'єкти технічної інфраструктури телерадіомовлення.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

5 грудня 2016 року на горі Карачун у Донецькій області розпочала роботу нова телевізійна вежа. Завдяки запуску роботи телевежі в області відновлено мовлення чотирьох місцевих і 10 загальнонаціональних українських телеканалів.

У серпні 2017 року в Бахмутівці Луганської області завершилося будівництво 134-метрової вежі для мовлення українських каналів в зоні АТО.