Міністр оборони Литви привіз до України військову допомогу для ЗСУ
"Ми безплатно надаємо Збройним силам України бронежилети та балістичні пояси. Боротьба України – це також боротьба Литви", – написав він.
Він додав, що нарощування військової могутності Росії біля кордонів України створює для країни серйозну військову загрозу, і Литва не може ігнорувати це. Міністр наголосив, що на зустрічі з українським колегою Олексієм Резніковим висловив йому свою повну підтримку.
Резніков подякував Литві та Анушаускасу за "стійку та послідовну підтримку у відсічі збройної агресії Росії", повідомляє пресслужба Міноборони України.
"Литва завжди була нашим надійним партнером, який надає всеохоплююче сприяння Україні, насамперед у політичній, оборонній та дипломатичній сферах. Важливий був внесок Литви і в ухвалення епохального рішення Радою ЄС щодо надання Україні €31 млн безпосередньо на практичні потреби Збройних сил України", – наголосив глава українського оборонного відомства.
Він розповів, що на зустрічі з Анашаускасом обговорили співпрацю у сфері кібербезпеки, у межах "Люблінського трикутника", спільну участь у військових навчаннях та досвід запровадження стандартів НАТО у діяльність ЗСУ.
"Особливу увагу було приділено ситуації з активізацією російсько-білоруського військового співробітництва та зосередженню російських військ поблизу кордонів з Україною", – ідеться у повідомленні Міноборони.
Контекст:
Литва неодноразово надавала Україні військову допомогу, зокрема летальне озброєння – так, у вересні 2016 року Литва передала Україні майже 150 тонн боєприпасів, більшість із яких – набої калібру 5,45 для автоматів Калашникова. У міністерстві оборони Литви зазначили, що Україна отримала невикористані боєприпаси, які були на озброєнні Литви до переходу на стандарти НАТО.
2017 року влада Литви ухвалила рішення продовжити передання Міноборони України зброї та боєприпасів, потреба у яких відпала після переходу армії країни на стандарти НАТО. Ішлося про озброєння, вартість якого оцінюють у €2 млн.
Окрім того, Литва приймала на лікування та реабілітацію українських військовослужбовців, які постраждали на Донбасі, а литовські військовослужбовці проводять навчальні програми для інструкторів та військових частин в Україні, зазначив Анашаускас.