Міноборони Росії спростувало "екзальтовані заяви" Пригожина про "снарядний голод". Той назвав відповідь військових посадовців "плювком"

Пригожин публічно звинуватив міноборони РФ в обмані
Скріншот: РИА ФАН / Telegram
Засновник російської приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер" Євген Пригожин звинуватив міністерство оборони РФ в обмані і знову заявив, що його найманцям під Бахмутом Донецької області не постачають боєприпасів. Заяву Пригожина 21 лютого оприлюднила його пресслужба в Telegram.

Пригожин 21 лютого звинуватив міністра оборони РФ Сергія Шойгу й начальника російського Генерального штабу, командувача угруповання російських військ в Україні генерала Валерія Герасимова у свідомому знищенні ПВК "Вагнер", прирівнявши їхні дії до "зради батьківщини".

Він записав два аудіозвернення, де назвав військове керівництво РФ "купкою навколовійськових функціонерів" і заявив, що вагнерівці "пачками гинуть" через те, що відрізані від постачання боєприпасів. Окрім того, військове керівництво РФ, за заявою Пригожина, забороняє надавати ПВК "Вагнер" допомогу автотранспортом. До того ж вагнерівцям заблокували передавання саперних лопаток і тепер найманцям нічим окопуватися, водночас на фронті ПВК "Вагнер" втрачає сотні людей щодня.

Міноборони РФ у Telegram 21 лютого опублікувало відповідь на "екзальтовані заяви, які з'явилися на окремих інформаційних ресурсах, про нібито блокування постачання боєприпасів добровольцям штурмових загонів".

У повідомленні МО РФ стверджують, що "штурмові загони" забезпечують снарядами "в найкоротші строки" і 2022 року їхні потреби задовольнили на 140%.

"Спроби внести розкол у тісний механізм взаємодії й підтримки між підрозділами російського угруповання,  контрпродуктивні і грають лише на користь ворогові", – заявили у військовому відомстві країни-окупанта.

Пригожин у відповідь заявив, що ПВК "Вагнер" "недоотримує 80% боєприпасів від необхідних для виконання бойових завдань", що "снарядний голод" триває і що саперних лопаток вагнерівцям, як і раніше, не дали. Заяву міноборони РФ він назвав "плювком у бік ПВК "Вагнера" і "спробою приховати свої злочини перед бійцями, які здійснюють подвиг".

22 лютого Пригожин додав, що станом на 10.00 ситуація не змінилася і боєприпасів немає. Він пояснив, що, згідно з документами міноборони РФ, ПВК "Вагнер" нібито немає, і снаряди виписували на підрозділи, які воювали під Бахмутом замість вагнерівців.

За словами Пригожина, після скандалу з міноборони про те, хто саме воює під Бахмутом, і нібито визнання, що нікого, окрім ПВК "Вагнер", там немає, тепер боєприпаси виписують на якесь "міфічне угруповання". А Герасимов і Шойгу, чий підпис має стояти на документі про постачання снарядів, не хочуть ухвалювати такі рішення, додав він.

Контекст:

На боці Росії у війні проти України, окрім регулярної армії, воюють приватні військові компанії. Найвідоміша серед них – ПВК "Вагнер", у лавах якої перебувають найманці й завербовані ув'язнені.

За інформацією Білого дому станом на 22 грудня 2022 року, сили ПВК "Вагнер", скеровані в Україну, становили 50 тис. найманців, із них 10 тис. – контрактники, а ще 40 тис. – завербовані ув'язнені. Про це пише The Hill.

З 50 тис. російських ув'язнених, завербованих ПВК "Вагнер" для участі у війні в Україні, залишилося лише 10 тис. осіб. Інші або загинули, або дезертували, заявила голова благодійного фонду "Русь сидящая" Ольга Романова 21 січня 2023 року.

The New York Times написала 25 січня, що кількість могил на цвинтарі у станиці Бакинській Краснодарського краю, який належить ПВК "Вагнер", зросла усемеро протягом останніх двох місяців.

16 лютого бойовики ПВК "Вагнер" опублікували відео, у якому також заявляли, що вони "повністю відрізані від постачання боєприпасів". За словами вагнерівців, їм бракує боєприпасів для гаубиць, протитанкових гармат, танків і мінометів.