Мінські домовленості допомогли зупинити повномасштабний наступ на Україну й розстріл українських солдатів – Ірина Геращенко
Росія поки не виконала жодного пункту Мінських угод, заявила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
Мінські домовленості, незважаючи на критику, зробили дуже багато для врегулювання конфлікту на сході України. Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради України і представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко журналістам в кулуарах парламенту, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Необхідно всім усвідомити, що Мінські угоди, які сьогодні дуже часто критикують, зробили ключове для України: вдалося зупинити повномасштабний наступ на Україну і вдалося зупинити розстріл наших солдатів", – заявила вона.
Політик додала, що за ці два роки українська армія змогла сформуватися і стати сильнішою.
"Через два роки ми можемо говорити, що це було важливо для того, щоб українська армія змогла за цей час сформуватися, посилити свої позиції, наростити м'язи за цей час – це дуже важливо. Ті, хто критикують Мінські угоди, повинні зрозуміти, що саме їх підписання зупинило агресора", – сказала віце-спікер ВР.
Вона також зазначила, що РФ не виконала жодного пункту Мінських угод.
"Щодня лунають постріли на Донбасі, "воєнторг" працює, і очевидно, що поки існує 400 км кордону, який Україна не контролює, через ці 400 км заходить зброя, російська техніка, яка розстрілює наших солдатів", – заявила політик.
Геращенко також розповіла, що українська сторона порушує питання створення ще однієї групи, яка б обговорювала питання повернення контролю України над кордоном.
"Ключовим для України є питання кордону. І тому на кожній мінської зустрічі у всіх групах ми порушуємо питання створення ще однієї групи, яка почне обговорювати питання передачі контролю над українсько-російським кордоном українській стороні", – заявила вона.
Збройний конфлікт на сході України почався в квітні 2014 року. Бойові дії ведуться між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.
Мінські угоди, укладені в лютому 2015 року, передбачають припинення вогню на Донбасі, повернення під український контроль лінії держкордону з Росією, а також розведення важких озброєнь. Жодна з цих вимог поки повністю не виконана.