Мирний план щодо України розроблятимуть протягом 7–10 днів – Зеленський

Документ складуть за моделлю мирного плану Трампа щодо Гази, хоча Зеленський наголосив, що війни в секторі й в Україні – різні
Фото: Володимир Зеленський / Facebook

"Коаліція охочих" може розробити мирний план щодо припинення вогню в Україні протягом 7–10 днів. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Axios, яке опублікували 27 жовтня.

Ініціатором такої пропозиції був прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер. Після зустрічі з президентом США Дональдом Трампом він запропонував партнерам розробити мирну ініціативу для України за моделлю американського плану щодо сектору Гази.

Глава Української держави обговорював цю ідею зі Стармером та іншими європейськими лідерами під час засідання "коаліції охочих" 24 жовтня в Лондоні. Зеленський зазначив, що ситуації в Газі й в Україні різні, але він готовий працювати над коротким планом "із кількох пунктів". Він передбачатиме, зокрема, припинення вогню.

"Ми вирішили працювати над ним протягом наступного тижня або 10 днів", – сказав президент.

Зеленський також скептично поставився до готовності нелегітимного президента РФ Володимира Путіна погодитися на будь-який мирний план.

Контекст:

16 жовтня Трамп провів телефонну розмову з Путіним і анонсував їхню зустріч в Угорщині. Проте 22 жовтня американський президент заявив, що скасував саміт у Будапешті. Того самого дня мінфін США ввів санкції проти "Роснефти" й "Лукойлу" – двох найбільших російських нафтових компаній. За словами Трампа, у такий спосіб Вашингтон хоче підштовхнути Москву до переговорів.