Миротворча місія ООН на Донбасі може розблокувати процес виконання Росією Мінських домовленостей – МЗС України

Зеленко: Україна продовжує працювати з партнерами, щоб започаткувати миротворчу операцію
Фото: mfa.gov.ua

Росія взяла на себе чіткі зобов'язання щодо мирного врегулювання на Донбасі, коли підписувала Мінські угоди чотири роки тому, заявила речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко. За її словами, РФ регулярно порушує домовленості.

Миротворча місія ООН на Донбасі може допомогти розблокувати процес виконання Мінських домовленостей, які Росія демонстративно порушує. Про це 12 лютого на брифінгу в Києві заявила речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко, повідомляє "Укрінформ".

"Україна продовжує працювати з партнерами, аби започаткувати миротворчу операцію, основною метою якої було б забезпечення безпеки людей і сприяння вирішенню конфлікту, а не його подальше заморожування", – зазначила вона.

За словами Зеленко, Росія взяла на себе чіткі зобов'язання щодо мирного врегулювання на Донбасі, коли підписувала Мінські угоди чотири роки тому.

Представниця МЗС також зазначила, що прогрес України у виконанні Мінських домовленостей визнають західні партнери, водночас Росія постійно їх порушує.

"У 2018 році Кремль продемонстрував своє презирство до їхніх положень, коли було проведено фейкові вибори на окупованій території", – додала вона.

12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи з урегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів із виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань з регіону, створення умов для проведення виборів у місцеві органи влади тощо. Поки Мінських угод не виконано.

Комплекс заходів підписали екс-президент України, тодішній представник України в мінській групі Леонід Кучма, тодішній посол Росії в Україні Михайло Зурабов, представник ОБСЄ Гайді Тальявіні, а також тогочасні ватажки бойовиків "ДНР" і "ЛНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький. Повна назва другого документа – Декларація президента Російської Федерації, президента України, президента Французької Республіки і канцлера Федеративної Республіки Німеччина на підтримку Комплексу заходів із виконання Мінських угод. Хоча в назві згадуюють лідерів чотирьох держав, вони не ставили під документом своїх підписів.

Представники України, Росії, США, Німеччини і Франції ведуть переговори про розміщення миротворців на Донбасі з вересня 2017 року.

У квітні 2018 року президент України Петро Порошенко повідомив, що понад 40 країн готові брати участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.

8 листопада, представник України в тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук повідомив, що параметри введення на схід країни миротворчої місії ООН узгоджені приблизно на 30%.