Місію ОБСЄ в Україні "в останній момент" продовжили ще на рік

Місія ОБСЄ продовжить роботу в Україні
Фото: depositphotos.com
Рішення про продовження в Україні спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі ухвалили одноголосно всі держави – учасниці ОБСЄ. Раніше Міністерство закордонних справ України заявляло, що деякі держави намагалися заблокувати рішення.

Організація з безпеки та співробітництва в Європі продовжила спеціальну моніторингову місію в Україну ще на рік. Про це оголосив голова місії Яшар Халіт Чевік, повідомляє пресслужба ОБСЄ.

За його словами, рішення про продовження строку дії мандата місії ще на один рік одноголосно ухвалили 57 держав – учасниць ОБСЄ, що "сигналізує про незмінну підтримку СММ ОБСЄ та відданості зниженню напруженості, забезпеченню миру, стабільності й безпеки в Україні".

Австрійська делегація в ОБСЄ повідомила у Twitter, що рішення продовжити роботу місії ухвалили "в останній момент".

"Про продовження роботи спеціальної моніторингової місії в Україні має бути наголошено в окремому твіті: така цінна перевага не має стати розмінною монетою для сторонніх цілей. Але так, в останній момент усі 57 країн ОБСЄ домовилися про оновлений мандат СММ. На щастя!"  ідеться у твіті.

Голова ОБСЄ, міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде привітала рішення про продовження місії, зазначаючи, що це дасть змогу "й далі робити свій внесок у зниження напруженості та зміцнення миру, стабільності й безпеки в України".

МЗС України подякувало Лінде й державам – учасникам ОБСЄ за підтримку пропозиції українського уряду продовжити роботу місії. У відомстві зазначають, що продовження мандата забезпечить діяльність місії "для об'єктивного та своєчасного інформування міжнародного співтоварства про прояви збройної агресії Російської Федерації".

26 березня МЗС України оголосило, що деякі держави – учасниці ОБСЄ блокують рішення про продовження мандата місії в Україні, "що може призвести до подальшої неконтрольованої ескалації".

СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про ситуацію у країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.

На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Штаб операції Об'єднаних сил неодноразово повідомляв, що противник веде снайперський вогонь. 4 лютого глава МВС Арсен Аваков заявив, що на Донбасі "жодного мирного процесу вже немає". "Діють снайперські пари, діють міномети, обстріли. Війна триває", – сказав він.