Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб передав на фронт понад 200 дронів

Військові активно використовують дрони на фронті
Фото: EPA

Безпілотники різного типу, зокрема Mavic, передав захисникам Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. Про це 12 жовтня повідомив керівник штабу Володимир Гройсман у Facebook.

За його словами, на передову вирушила перша партія дронів кількістю 200 штук.

"Далі буде", – додав Гройсман.

Контекст:

Після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року українська армія стала масово застосовувати безпілотники для розвідки й завдавання ударів по ворогу. Для цього використовують як безпілотники власного виробництва, так і ті, які закупили на Заході й передали західні партнери. Росіяни також використовують безпілотники власного і, наприклад, іранського виробництва для ударів по цілях в Україні.

21 липня 2023 року віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів, що Кабмін дав старт масовому виробництву боєприпасів для БПЛА. За словами Федорова, силам оборони передають тисячі безпілотників у межах "Армії дронів".

Головнокомандувач сил НАТО у Європі генерал Крістофер Каволі заявив, що дрони стали новим уроком війни Росії проти України для НАТО. Каволі зазначив, що в Альянсі зрозуміли, що дрони стали новим, недорогим і ефективним способом додати третій вимір до воєнних операцій. За його словами, разом із руйнівним ефектом дрони мають ефект "паралітичної дії", спричиняючи в людей почуття незахищеності. Він також наголошує на важливості поєднання даних розвідки з проведенням воєнних операцій. Каволі додав, що українське військове командування швидко й ефективно адаптує все, що може принести успіх на полі бою.