Модифікації безпілотників демонструють деградацію російського ВПК – Генштаб ЗСУ
Дослідження показали, що останні зразки цих БПЛА мають низку "модифікацій", які свідчать про суттєві проблеми російського військово-промислового комплексу у сфері виробництва, модернізації й обслуговування дронів, ідеться в повідомленні.
Країна-агресор РФ здатна самостійно виробляти прості деталі – транзистори, резонатори, резистори та реле. Технології їхнього виробництва відомі давно й залишилися їй у спадок від СРСР, розповіли в Генштабі. Однак Росія зіткнулася з проблемою на рівні мікросхем і чипів.
Під час досліджень пізніших зразків іранських БПЛА Shahed-136 виявили реле 30-річної давності неросійського походження. Також українські фахівці виявили у БПЛА Shahed-136 так званий GSM-трансівер. Основною функцією цього пристрою є приймання й передавання інформації каналами GSM стандарту 3G, 4G.
"Російського в ньому нічого немає – жодної мікросхеми або чипа. Навіть на корпусі немає жодних російських маркувань. Традиційне для такого обладнання "клеймо" ФСБ також відсутнє. Звідси висновок, що такий пристрій виготовлявся та встановлювався нашвидкуруч. Хоча маркування центрального процесора повністю знищене, тому не вдалося встановити його походження. Однак ми можемо констатувати, що він не російського виробництва", – ідеться в повідомленні.
У Генштабі звертають увагу на те, що кожен з виявлених компонентів не новий. Цілком імовірно, що їх використовували десь до того, як вони потрапити в цей безпілотник, ідеться в повідомленні.
"Модифікації свідчать про кілька фактів. Перш за все російський ВПК у принципі не здатний самостійно забезпечувати повний цикл виробництва власних та обслуговування іранських БПЛА. Не лише базові компоненти, а навіть останні "модифікації" мають іноземне походження. Російський ВПК у виробництві БПЛА суттєво залежний від закордонних компонентів. Відповідно, міжнародні санкції, попри заяви Кремля, діють і завдають серйозних проблем державі-агресору. Це можна побачити, оцінивши ступінь зношеності низки мікросхем та чипів. Росія змушена шукати шляхи обходження санкцій і за будь-яку ціну діставати навіть найпростіші аудіокодеки. Як наслідок, російський ВПК у цій галузі конструктивно деградує", – ідеться в повідомленні.
На думку представника Генштабу, саме тому РФ перейшла до тактики, щоб безпілотник долетів хоч куди-небудь і вибухнув або хоч щось показав. Незважаючи на конструкторську деградацію, російські й іранські БПЛА все-таки становлять небезпеку для українських захисників і мирних громадян, додали в Генштабі.
Контекст:
Росія застосовує в Україні щонайменше два види іранських БПЛА – дрони-камікадзе Shahed-136 і багатоцільові БПЛА Mohajer-6. Росіяни перефарбували Shahed у свої кольори й назвали "Герань-2". Також на фронті неодноразово збивали безпілотники російського виробництва.