Москаль про блокаду Донбасу: Коли я працював керівником Луганської ВЦА, ми дотримувалися принципу "нах...р шастати"
Кордони вздовж лінії розмежування повинні бути закриті, а Росія повинна сама забезпечити людей на не підконтрольній Україні території всім необхідним, уважає голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль.
Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль уважає правильною торговельну блокаду Донбасу. Про це він розповів в ефірі телеканалу "112 Україна".
"Коли я працював керівником Луганської військово-цивільної адміністрації, у мене кордони всі були закриті. Ніхто не їхав ні туди, ні сюди. Ми дотримувалися принципу: українською пишуть "нехай щастить", а росіяни перекладають "нах...р шастати". Так і в нас було. Нічого вздовж лінії кордону шастати. У нас не було ні людей, ні легкових машин, ні вантажних; залізничні шляхи постійно були підірвані", – розповів Москаль.
На думку голови Закарпатської ОДА, Росія сама повинна забезпечувати людей на окупованих територіях усім необхідним, зокрема продуктами харчування.
"Є міжнародні норми, де написано, що якщо країна або якась група людей окупувала територію, вона несе повну відповідальність. Оскільки заздалегідь повинна була знати, що люди повинні щось їсти, люди повинні десь працювати, людям потрібно отримувати пенсії, людям треба десь жити, людям потрібна соціальна допомога", – сказав Москаль.
Москаль з вересня 2014 року до березеня 2015 року обіймав посаду голови Луганської обласної державної адміністрації, потім до липня 2015-го він був керівником Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.
26 грудня 2016 року ветерани добробатів оголосили про початок блокади "ЛДНР", вимагаючи звільнення заручників. Унаслідок цього на теплостанціях виник дефіцит вугілля.
15 березня президент України Петро Порошенко запропонував Раді національної безпеки й оборони ухвалитити рішення про тимчасове повне зупинення транспортного сполучення з окупованими територіями Донецької та Луганської областей, окрім гуманітарних вантажів.
Цю ініціативу підтримала РНБО. Вантажоперевезення через лінію розмежування на Донбасі припинили 15 березня о 13.00.