Москаль про ситуацію на Донбасі: Хто нагліший, той і виграє. Сю-сю-сю – це не про перемогу
Україна в конфлікті на Донбасі має демонструвати силу, вважає ексголова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль. Про це він заявив в інтерв'ю "Телеграфу", яке опублікували 2 січня.
"Ми не показуємо силу. Слюнтяї ніколи війн не вигравали! Треба нарощувати Збройні сили. Не так, як сьогодні. Не проковтувати, коли в нас стріляють, – давати відповідь вдвічі-втричі сильнішу. Потихеньку відбивати хоча б те, що в нас загарбали всупереч Мінським угодам. Ми бачимо немало прикладів – хто наростив міць і був більш нагліший – той і виграє. А сю-сю-сю, мусі-пусі – це не про перемогу", – заявив Москаль.
На його думку, президент України Володимир Зеленський і голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук "не бачать, що Мінські угоди – це тупик".
Москаль розкритикував діяльність Кравчука у ТКГ.
"Кравчук – колишній ідеолог, який боровся зі "світовим імперіалізмом, сіонізмом та українським буржуазним націоналізмом". Для чого його було брати у ТКГ? Його там ніхто не сприймає. Всі з нього сміються. Схоже, у тих, хто приймає рішення на найвищому рівні, відсутнє розуміння, в якій критичній ситуації опинилися Україна", – зазначив він.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.
12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд та Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів із виконання мінських угод. Вони передбачали припинення військових дій на Донбасі, вислання незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів до місцевих органів влади тощо. Поки Мінських угод не виконано.
Кравчук очолює українську делегацію в Мінську із 30 липня.