Москалькова заявила, що приїхала в Київ особисто подивитися на стан здоров'я Вишинського й перевірити, як дотримуються щодо нього міжнародних норм
За словами російського омбудсмена Тетяни Москалькової, у справі головного редактора "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського потрібно провести міжнародну експертизу статей Кримінального кодексу України.
Російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила 20 березня журналістам, що приїхала в Київ особисто подивитися на стан здоров'я головного редактора "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського. Її брифінг транслював телеканал "112 Україна".
"По-перше, я хотіла б побачити стан його здоров'я на власні очі, особисто. Це дуже важливо: і внутрішнє переконання, і з тим, щоб донести до громадськості, що ж насправді. Друге – звичайно, хотіла б бачити, як дотримуються міжнародих норм у процесуальній сфері, міжнародних норм про захист прав журналіста", – заявила Москалькова.
Вона зазначила, що стосовно Вишинського відбувається "незвичаний процес".
"Під арештом перебуває журналіст, та людина, яка виконувала свої професійні обов'язки. І мої запити в Раду Європи, у комісію ООН, до [представника ОБСЄ зі свободи ЗМІ] Арлема Дезіра – всі мали відгук, що журналісти мають бути під захистом держав під час здійснення своєї діяльності... Мені здається, мала б бути міжнародна експертиза тих статей [Кримінального кодексу України], щоб можна було сказати, що це дійсно професійна діяльність, на міжнародному рівні", – додала Москалькова.
Сьогодні Касаційний суд кримінального суду у складі Верховного Суду України розгляне скаргу на затримання Вишинського.
5 травня 2018 року в офісі "РИА Новости Украина" в Києві відбулися обшуки, слідчі дії проводили також удома у Вишинського. У Службі безпеки України заявили, що разом із прокуратурою Автономної Республіки Крим розкрили діяльність мережі медіа-структур, підконтрольних РФ. Цього самого дня Вишинського затримали за підозрою в державній зраді. 17 травня суд заарештував його.
Журналіст розповів, що в нього є два паспорти – український і російський. 1 червня на засіданні суду в Херсоні, який розглядав апеляцію на запобіжний захід, керівник "РИА Новости Украина" заявив про відмову від українського громадянства і попросив у президента РФ Володимира Путіна "правового захисту та вжиття заходів щодо звільнення". У Державній міграційній службі України повідомили, що Вишинський не може відмовитися від громадянства, тому що перебуває у статусі підозрюваного.
8 лютого 2019 року Херсонський міський суд продовжив ще на два місяці строк тримання під вартою для Вишинського. Попередній строк арешту закінчився 16 лютого. Прокуратура має намір просити для підозрюваного 12 років в'язниці.
18 березня 2019 року адвокат Вишинського Андрій Доманський заявив агентству ТАСС, що його клієнт, етапований у Лук'янівське СІЗО в Києві, "уже чотири дні без електрики й без матраца", а в його камері утримують п'ятьох осіб.
Український омбудсмен Людмила Денісова 19 березня показала фото камери Вишинського. Вона зазначила, що умови відповідають вимогам українського законодавства. "За результатами перевірки виявлено, що приміщення, де утримується Кирило Вишинський, світле (два вікна), електрифіковане та чисте, має централізоване опалення та водопостачання", – написала вона.