МОЗ знизило прохідний бал для медвишів до 100 балів. Експерти вважають, що це знизить кваліфікацію лікарів

У 2022 році порядок приймання абітурієнтів на медспеціальності спростили, а прохідні бали знизили
Фото: ЕРА
Міністерство охорони здоров'я України скасувало підвищені вимоги щодо кількості балів для абітурієнтів медичних вишів. Необхідний мінімум тепер – 100 балів із 200, повідомляє відомство у Facebook.

Раніше для спеціальностей "медицина" та "педіатрія" діяли підвищені вимоги до мінімального значення кількості балів за вступними випробуваннями – 150 балів, а для "фармація, промислова фармація" – 130. У майбутній вступній кампанії цього порогу не буде, повідомляє МОЗ.

"У цьому році порядок прийому абітурієнтів на навчання на медичні спеціальності значно спрощено, а прохідні бали зменшено. Окрім того, у правилах прийому кожен університет самостійно визначатиме мінімальне значення кількості балів зі вступних випробувань, але не нижче ніж 100 балів", – уточнили у МОЗ.

Співзасновник Українського центру охорони здоров'я Павло Ковтонюк, коментуючи це рішення, заявив, що зниження мінімального прохідного балу призведе до того, що за 10 років до українських лікарень прийдуть некомпетентні лікарі.

"Уже на третьому році навчання в університетах буде величезна когорта студентів, які не здатні скласти професійний іспит. А результатом цієї політики буде те, що у 2030 році нас будуть лікувати вкрай некваліфіковані люди. А уряд буде витрачати купу грошей, щоб платити їм зарплати",– написав він у Facebook.

Контекст:

24 березня Верховна Рада скасувала державну підсумкову атестацію, ЗНО, єдиний вступний іспит та єдиний професійний вступний іспит у 2022 році.

Натомість для вступу на бюджет абітурієнтам необхідно буде скласти національний мультипредметний тест, а контрактникам – подати мотиваційний лист.

Тестування проводитимуть у три сесії.