"Може стати додатковим інструментом стабілізації". Україна у тестовому режимі імпортувала електроенергію з Румунії

Україна протестувала можливість імпорту електроенергії з Румунії
Фото: depositphotos.com

Україна 27 листопада протягом двох годин у тестовому режимі імпортувала електроенергію з Румунії, повідомила пресслужба державного енерготрейдера – АТ "Енергетична компанія України" (ЕКУ).

Повідомляють, що імпорт електроенергії з потужністю 1 МВт тривав дві години. Права на імпорт ЕКУ набула на аукціоні НЕК "Укренерго" ще 24 листопада.

"Імпорт електроенергії може стати додатковим інструментом стабілізації енергосистеми України. Тестові поставки потрібні для перевірки технічної можливості імпорту електроенергії з Європи у разі необхідності", – ідеться в релізі.

У повідомленні наголошують, що ЕКУ нещодавно також здійснювала імпорт електроенергії зі Словаччини – 27 жовтня і 19 листопада. Компанія зазначала, що імпорт зі Словаччини 27 жовтня став першим для України імпортом електроенергії з Європи.

Контекст:

Росія здійснює масовані обстріли критичної інфраструктури України від початку жовтня.

Унаслідок обстрілів 23 листопада загинуло 10 людей, повідомляли у МВС увечері того самого дня. Пізніше стало відомо про ще двох загиблих у Київській області. Влучання в об'єкти критичної інфраструктури та інші об'єкти було зафіксовано, зокрема, у Києві, Київській, Львівській та Кіровоградській областях.

Через пошкодження об'єктів енергосистеми чотири українські АЕС було від'єднано від мережі, проблеми з електро-, водо- і теплопостачанням фіксували по всій країні.

За даними командування Повітряних сил ЗСУ, українські захисники збили 51 із 70 російських ракет і п'ять ударних БПЛА. Водночас президент України Володимир Зеленський і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зазначали, що окупанти випустили по Україні 67 ракет.

Унаслідок ракетної атаки РФ 23 листопада українська енергосистема увійшла у блекаут, її поступово відновлюють, повідомляли в Міненерго. Станом на вечір наступного дня дефіцит електроенергії   становив 50%, до ранку 26 листопада він знизився до 30%, а до ранку 27-го – до 20%.

До цієї атаки дефіцит в енергосистемі становив 15–20%, повідомляли в "Укренерго".