На Донбас має увійти місія із 20 тисяч миротворців – доповідь для Мюнхенської конференції
До миротворчої місії на Донбасі потрібно залучити низку європейських країн, таких як Швеція, країни, які мають досвід миротворчих операцій, такі як Бразилія, і країни, яким довіряє Росія, наприклад, Білорусь, ідеться в доповіді для Мюнхенської конференції з безпеки.
ООН слід розглянути питання про розгортання на Донбасі місії, яка містить у собі приблизно 20 тис. військовослужбовців із країн, що не входять у НАТО, і 4000 поліцейських. Про це йдеться в доповіді, яку має бути презентовано вищим посадовим особам на Мюнхенській конференції з безпеки цього тижня, пише Reuters.
Доповідь підготовлено експертом з питань ООН Колумбійського університету Річардом Говеном і буде презентовано, зокрема, спецпредставникові США щодо України Курту Волкеру.
На думку Говена, до операції необхідно залучити низку європейських країн, таких як Швеція, країни, які мають досвід миротворчих операцій, таких як Бразилія, і країни, яким довіряє Росія, наприклад, Білорусь.
Спочатку йшлося про 50 тисяч миротворців, проте Говен вважає, що ця цифра є нереалістичною, і Москва, наймовірніше, чинитиме опір такому великому контингенту.
За його словами, створення миротворчих сил може дати змогу провести місцеві вибори на окупованому Донбасі відповідно до досягнутих у Мінську домовленостей.
Агентство пише, що через позицію Росії, у якої є право вето в ООН, можуть виникнути перешкоди в уведенні такої місії. Крім того, Швеція повинна погодитися очолити миротворців.
Порошенко на зустрічі із генсеком ООН Антоніу Гутеррішем 21 вересня 2017 року заявив, що тільки миротворча місія "зі всеосяжним мандатом" може сприяти відновленню миру на Донбасі.
В ООН почали підготовку відповідної резолюції.
28 жовтня 2017 року спецпредставник Держдепартаменту США щодо України Курт Волкер назвав критично важливим передавання українсько-російського кордону в зоні АТО під контроль миротворців.
31 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що миротворці ООН, про яких говорив Волкер, стануть "окупаційними силами".
3 січня 2018 року в Києві міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель підкреслив, що миротворча місія ООН має перебувати на всій окупованій території Донбасу, а не тільки на лінії зіткнення.