На Донбасі російські окупанти ховають важке озброєння серед цивільних об'єктів – Міноборони
Збройні формування Російської Федерації на Донбасі й далі застосовують заборонене важке озброєння уздовж лінії зіткнення. Для цього вони використовують цивільні об'єкти, повідомила 16 лютого пресслужба Міноборони України.
"Російсько-окупаційні війська на окремих напрямках уздовж лінії зіткнення з порушенням домовленостей щодо відведення важкого озброєння продовжують утримувати 120 мм міномети, 122 мм самохідні артилерійські установки й танки, для чого використовують цивільні промислові об'єкти та будівлі сільськогосподарського призначення", – ідеться в повідомленні.
У Міноборони зазначили, що супротивник використовує на передових позиціях переносні малогабаритні радіолокаційні станції наземної розвідки виробництва РФ. Інформацію, яку вони надають, передають для зазначення цілі снайперським та артилерійським розрахункам.
Також, за інформацією Міноборони, на окуповану територію Донбасу надходить відремонтована в Росії бойова техніка.
2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між ЗСУ з одного боку і російською армією, і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
Перемовини про врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим цілковитого і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Президент України Володимир Зеленський зазначав, що Об'єднані сили відповідатимуть на ворожі обстріли і після набуття перемир'ям чинності.
2020 року СММ ОБСЄ зафіксувала на 55% менше порушень домовленостей про перемир'я на Донбасі; проте вони трапляються, і останнім часом – дедалі частіше, підкреслила постійна представниця Євросоюзу в ОБСЄ Раса Остраускайте 27 січня.
За даними Генштабу ЗСУ, станом на кінець 2020 року за час перемир'я загинуло четверо військовослужбовців, 18 поранили.