У Харківській області двоє чоловіків намагалися розібрати вибухонебезпечний предмет, він здетонував. Ще один підірвався на "Пелюстці" – ОВА

У Харківській області хочуть підвищити темпи розмінування. За інформацією ОВА, через вибухонебезпечні предмети регулярно дістають поранення мирні жителі
Фото: ДСНС України / Telegram

18 березня в Харківській області госпіталізували двох чоловіків, які дістали поранення внаслідок детонації вибухонебезпечного предмета. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

"На жаль, по області залишається високою мінна небезпека. Сьогодні в селі Яремівка Ізюмського району двоє чоловіків [віком, відповідно] 71 та 29 років знайшли вибухонебезпечний предмет і намагалися розібрати його на власному подвір'ї. Цей предмет здетонував. Обоє отримали поранення і зараз госпіталізовані. Стан одного з постраждалих важкий", – розповів голова ОВА.

Він повідомив, що 17 березня 62-річний житель села Довгеньке Ізюмського району в себе у дворі підірвався на міні "Пелюстка". Чоловіка госпіталізували з пораненням.

"Щойно погодні умови дозволятимуть, будемо збільшувати темпи розмінування. Напередодні весняних польових робіт маємо можливість розмінувати приблизно 250 тис. га сільськогосподарської землі. Наступного тижня піротехніки Харківщини отримають підсилення з інших областей України", – запевнив Синєгубов.

Голова ОВА додав, що вранці 18 березня російські окупанти вкотре обстріляли селище міського типу Дворічна Куп'янського району. Осколкові поранення дістала 51-річна жінка. Її госпіталізовано, медики надають їй допомогу.

Контекст:

Унаслідок російської агресії приблизно 30% території України забруднено вибухонебезпечними предметами, на розмінування може знадобитися до 10 років, повідомляв 7 березня 2023 року речник ДСНС України Олександр Хорунжий. Найзабрудненіші – Харківська і Херсонська області, де ворог перебував найдовше.

Президент України Володимир Зеленський 13 березня заявив, що понад 170 тис. км&³2; території України залишаються небезпечними через нерозірвані міни та снаряди.

В Україні створили інтерактивну карту потенційно замінованих територій. Щодня фахівці ліквідують понад 1 тис. боєприпасів, зазначають у Держслужбі України з надзвичайних ситуацій.

З огляду на масштаби забруднення, за наявних в Україні ресурсів розмінування може тривати 70 років, підкреслила віцепрем'єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко.