На КПВВ "Станиця Луганська" почали будувати багатофункціональну сервісну зону
Будівництво сервісної зони відбувається за партнерства Програми розвитку ООН, планують, що роботи буде завершено восени.
"Я переконана, що найкраща відповідь України на збройну агресію Росії – це реформи. І, звісно, інвестування в розвиток підконтрольних уряду територій. Люди повинні бачити, що на вільній території краще, тут є життя, і Україна – це європейська країна", – заявила Каллас.
Резніков подякував Естонії за підтримку, він зазначив, що 2020 року сервісні центри було побудовано на КПВВ "Щастя" і "Новотроїцьке".
За його словами, послуги сервісних зон на КПВВ мають попит. Від початку року послугами "Ощадбанку" в сервісних зонах КППВ "Щастя" і "Новотроїцьке" скористалося 3305 громадян, "Нової пошти" – 8441 громадянин, магазину супутніх товарів Osto – 2634 громадянина, медпунктів – 3251 громадянин. Послуги у ЦНАП надали понад 3 тис. осіб.
"Проте через блокування окупаційними режимами роботи КПВВ багато українських громадян не може сьогодні реалізувати свої конституційні права і люди залишаються в ізоляції. Якщо у 2019-му було зафіксовано приблизно 16–16,5 млн перетинів за рік, то у 2020 році – 3,5 млн за рік", – повідомив віцепрем'єр.
За його даними, за перші три місяці 2021 року зафіксовано 128 тис. перетинів.
На початку березня президент України Володимир Зеленський звинуватив Росію у блокуванні КПВВ "Щастя" і "Золоте".
Із семи відкритих КПВВ на Донбасі працює тільки "Станиця Луганська". Про це 4 травня повідомив пресцентр штабу операції Об'єднаних сил.
Контекст:
Відразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло приблизно 13 тис. осіб.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.
На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Штаб ООС неодноразово повідомляв, що противник веде снайперський вогонь. Від моменту оголошення режиму припинення вогню 27 липня 2020 року в зоні проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі загинуло 99 військовослужбовців, повідомляли у ЗСУ 7 травня 2021 року.