У Луганській області деокуповано приблизно 5–7% території – ОВА

Скільки людей залишається в Луганській області, за словами Лисогора, "ніхто чітко сказати не може"
Фото: Артем Лисогор / Facebook
У Луганській області сили оборони України звільнили загалом 14 населених пунктів. Про це 22 червня повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор в ефірі телемарафону, відео опубліковано в його Telegram.

"У нас деокуповано 14 наших населених пунктів. Це приблизно 5–7%. Мається на увазі, від загальної території Луганської області, рахуючи ту, яка була окупована у 2014 році. Але сподіваємося на якнайшвидшу її деокупацію, відновлення життя і повернення наших громадян", – сказав Лисогор.

За його словами, з огляду на те, що площа Луганської області становить 26,7 тис. км&³2;, уже звільнено від 1,4 тис. км&³2; до 1,9 тис. км&³2;.

Скільки мирних жителів наразі залишається в регіоні, за словами голови ОВА, "ніхто чітко сказати не може". Достеменно відомо, що 185 тис. людей після початку широкомасштабного вторгнення виїхали з Луганської області на підконтрольну владі територію України, ще 50 тис. жителів виїхали за кордон.

"Але ці цифри постійно змінюються, тому що багато хто повертається, і це процес незворотний. Радує і те, що, незважаючи на всі перепони ворога, перешкоди на блокпостах, люди все одно їдуть в Україну – через окуповану територію, через Росію, через інші країни", – додав Лисогор.

Контекст:

РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей.

Після початку широкомасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року окупанти захопили майже всю Луганську область. Останнє велике місто регіону – Лисичанськ – ЗСУ покинули 3 липня.

Станом на 4 грудня в Луганській області було деокуповано 13 населених пунктів, розповідав тодішній голова ОВА Сергій Гайдай. 16 березня 2023 року Гайдай повідомив, що під контролем України – до 5% території Луганської області.

5 червня в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Станом на 19 червня під контроль України повернули вісім населених пунктів у Донецькій і Запорізькій областях.