На окупованій Запорізькій АЕС критичний брак запчастин – ГУР Міноборони

Під час захоплення станції снаряд, який випустили окупанти, розірвався поблизу одного з енергоблоків
Фото: ЕРА

Окупанти ставлять під загрозу безпечну роботу Запорізької атомної електростанції в Енергодарі, про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

На станції практично немає запчастин для ремонту та витратних матеріалів, ідеться в повідомленні.  

"Під час захоплення станції один зі снарядів, випущених окупантами, розірвався поблизу одного з енергоблоків. Унаслідок цього стався витік оливи. Пошкодження вдалося відремонтувати, але персонал був змушений залити в контур відпрацьовану оливу", – зазначають у повідомленні.

За інформацією ГУР, роботу на станції ведуть вахтовим методом. На станції діє жорсткий пропускний режим. На прохідній у співробітників відбирають усі особисті речі та засоби зв'язку. Тривалість вахти – тиждень.

Представники Росії, які управляють сьогодні станцією, вивчають можливість під'єднання станції до енергосистеми РФ. В українській розвідці кажуть, що зараз це технічно неможливо.  

За даними українських спецслужб, окупанти, що охороняють об'єкт, розміщуються в місцевому готелі та у приміщеннях профілакторію станції. Крім того, російські військові займають квартири евакуйованих громадян.

Контекст:

Запорізька АЕС працює під контролем російських військових із 4 березня, вони призначили військового начальника, із яким професійний персонал атомної станції з управління енергоблоками має погоджувати всі свої дії.

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив 8 березня, що персонал АЕС зазнає тортур. "Працівники станції фізично та психологічно виснажені", – повідомив він.

Побережжя Каховського водосховища, поряд із яким розташована АЕС, окупанти замінували, попередив "Енергоатом" 10 березня. 11 березня "Енергоатом" повідомив, що російські військові використовують АЕС як військову базу.

За словами в.о. голови української державної компанії "Енергоатом" Петра Котіна, персоналу Запорізької АЕС окупанти заявили, що тепер станція "належить "Росатому".

31 травня Котін повідомив, що зараз на території станції танки, бронетранспортери, високопрохідні вантажівки, велика кількість зброї та вибухівки. Станцію охороняє приблизно 500 окупантів.