На засіданні ТКГ дали слово представникам ОРДЛО. В українській делегації назвали це фарсом
На засіданні тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі 2 березня дали виступити представникам не підконтрольних українському уряду територій Донецької та Луганської областей. Про це розповів член української делегації у ТКГ, журналіст Сергій Гармаш у своєму Facebook.
"На засіданні робочої групи з політичних питань заговорила спочатку "експертка" ОРДО Мая Пирогова, потім і "експерти" з Луганська", – написав він.
За його словами, на попередніх чотирьох засіданнях також були "експерти ОРДЛО", але вони мовчали.
"За весь час сьогоднішніх консультацій (а я пішов хвилин за 10 до закінчення цього фарсу) представник Росії говорив секунд 30. Переважно інформував модератор від ОБСЄ посол [П'єр] Морель. Навіть більше, ніж земляки з російськими паспортами. Тиснув, щоб ми обговорювали план ОРДЛО. Хоча ОРДЛО не є членом ТКГ, і це пряме порушення Мінських угод", – підкреслив Гармаш.
В ефірі каналу "Україна 24" він зазначив, що Україні варто було б відреагувати на таку ситуацію.
"Зараз, я думаю, усі сторони шукатимуть вихід із цього неприємного конфузу. Однак ситуація зайшла у критичну фазу. Якщо хто попало приходитиме та братиме участь у дипломатичному процесі, то чи є в ньому сенс? Потрібно або наводити порядок, або думати про те, чи потрібен він узагалі. Я маю на увазі приведення фактичного формату переговорів у відповідність до його документальної основи", – заявив він.
2 березня відбулося 150-те засідання ТКГ у робочих підгрупах. За результатами зустрічей українська делегація заявила, що Росія має взяти на себе повну політичну відповідальність за реалізацію рішень нормандського і мінського форматів.
У гуманітарній підгрупі РФ знову заблокувала питання відкриття роботи контрольного пункту в'їзду/ виїзду (КПВВ) зі свого боку, незважаючи на пропуск гуманітарного конвою Організації Об'єднаних Націй 1 березня через КПВВ "Щастя".
У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між ЗСУ з одного боку і російською армією, та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.
Перемовини про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.