Начальник штабу "Азову" Кротевич: На "Азовсталі" метрів за 50 від мене вибухнула 120-та міна. Моя перша думка: "Господи, як це чудово!" G

Завод "Азовсталь" був останнім об'єктом у Маріуполі, який контролювали українські військові
Фото: ЕРА

Начальник штабу полку "Азов" майор Богдан Кротевич (позивний Тавр) розповів в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, що не відчував на війні страху.

"Є військовий гумор. Не всі цивільні його розуміють, звісно. Але це нормально. Цивільна людина, напевно, таки до війни, до вибухів не має звикати. Але ми настільки звикли, що нас це взагалі не стосується. Я останні три дні перед командою на вихід з "Азовсталі"... Пам'ятаю, як за метрів 50 вибухнула 120-та міна, і я дуже добре пам'ятаю, як відбувається сам вибух. Я за все життя часто досить... Ну, не так часто, грубо кажучи, як піхотинці, я все-таки штабник, штабний офіцер. Побачив вибух – і в мене перша думка: "Господи, як це чудово..." Тобто я трохи художник, самоучка, – і вибух досить гарний для мене вигляд має. Можливо, це якась, знаєте, професійна деформація. Не хотів це слово використовувати. Але можливо", – сказав Кротевич.

За його словами, масовані обстріли заводу "Азовсталь" періодично викликали в українських військових лише посмішку.

"Знову ж таки, ми не просто військовослужбовці. Я говорю тільки про полк "Азов". Я не кажу, що інші підрозділи там не воювали тощо. Усі воювали абсолютно. Більшість воювала добре. Були такі хлопці, звісно, які вдягнули військову форму і не знали, що робити. Ми бійці, ми воїни, тож для нас це було як удар для боксера. Тобто це відбувається спаринг. Звісно, нас пробивало, коли наші люди гинули від цих вибухів. Але їх була настільки велика кількість, що це нічого не викликало, окрім там, посмішки", – наголосив Кротевич.

Начальник штабу "Азову" Кротевич: Перед виходом з "Азовсталі" усі офіцери взяли із собою леза під устілку. Якщо доведеться – порізатися. Повний текст інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Завод "Азовсталь" був останнім об'єктом у Маріуполі, який контролювали українські військові. Там були бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники і поліцейські. У бомбосховищах заводу також до початку травня перебували сотні цивільних.

Генеральний штаб ЗСУ повідомив пізно ввечері 16 травня, що з "Азовсталі" евакуювали 264 українських військовослужбовці, зокрема 53 тяжкопоранених.

У ніч проти 17 травня президент України Володимир Зеленський заявив про початок операції з порятунку захисників Маріуполя. За інформацією британської розвідки станом на ранок 20 травня, завод "Азовсталь" покинуло приблизно 1700 українських військових. Зеленський у червні уточнив, що російські окупанти тримають у полоні понад 2,5 тис. захисників "Азовсталі" – їх перевезли з Маріуполя до Новоазовська й Оленівки, розташованих на території, підконтрольній бойовикам "ДНР".

21 вересня Україна і Росія провели наймасштабніший із моменту початку вторгнення РФ обмін полоненими. Із полону звільнили 215 військовослужбовців, які захищали Україну, серед них був і Кротевич.