Начальник штабу "Азову" Кротевич: Після звільнення я не впізнав половини хлопців. Люди втратили по 40–60 кг. Перша думка: це Освенцим G

Кротевич зазначив, що був шокований, коли побачив звільнених азовців
Фото: Служба безпеки України / Facebook
Начальник штабу полку "Азов" майор Богдан Кротевич (позивний Тавр) розповів в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону про те, коли зрозумів, що перебуває на волі під час обміну полоненими між РФ та Україною.

"Я не пам'ятаю… який мій автобус був за рахунком. Коли зняли скотч? Це було ще перед самим кордоном. Тобто зайшов представник ГУР, сказали: треба двоє людей, щоб узяти ноші. Тому що були лежачі поранені ще. Мені розрізали й Ігнатові... це заступник по тилу. І ми з ним потягли ноші. Прийшли і, я вам скажу, ми з першої секунди просто долучилися до роботи", – повідомив Кротевич.

Начальник штабу полку "Азов" наголосив, що їх зустрів український омбудсмен Дмитро Лубінець.

"Обличчя знайоме. Я не знаю, де ми там бачилися і таке інше. "Приємно, все добре". Я просто розвертаюся... Бо коли ми були в літаку, я чув прізвища... Я типу думаю, що ми останні… Ну ось усе: всіх солдатів, усіх молодших офіцерів поміняли – і ми останні", – наголосив Кротевич.

Він додав, що почав дивитися за тими військовими, хто виходить.

"Половини просто не впізнаю. Це щастя. Звичайно, це щастя: ти зустрічаєш своїх рідних людей, ти радий, що вони живі. Але це шок: те, який вони мають вигляд. Це просто шок. Люди втратили по 40 кг, по 60 кг. У мене перша думка – це Освенцим. Асоціація така була. Нас відправляють до шпиталю, до шпиталю приїжджають наші бійці, яких евакуювали вертольотами з "Азовсталі", зустрічають, і мені хтось каже: "[командир "Азову" Денис Прокопенко] Редіс на волі". І в мене щастя", – згадав Кротевич.

Але, зазначив він, "то була неправильна інформація".

"Редіс не на волі. А потім кажуть: "Ні, він у Туреччині до кінця війни". А це зміни умов полону, я скажу так. Він у кращих умовах, ніж був, але він не на волі", – вважає Кротевич.

Начальник штабу "Азову" Кротевич: Перед виходом з "Азовсталі" усі офіцери взяли із собою леза під устілку. Якщо доведеться  порізатися. Повний текст інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Між Україною та Росією проведено понад 20 обмінів полоненими. Додому повернулося більш ніж 900 людей.

Пізно ввечері 21 вересня стало відомо, що частину захисників Маріуполя звільнили, загалом – 215 військових, із них 108  азовці (зокрема Кротевич). РФ передали 55 російських військових та підозрюваного у держзраді народного депутата України, кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука. Його обміняли на 200 українських захисників.

За словами Кротевича, його, на відміну від інших захисників Маріуполя, у полоні не катували. Загалом у полоні залишається понад 700 азовців, додав він.