Голова звільненої громади у Харківській області: Найбільше вразило, як люди зустрічали ЗСУ 

15 вересня, 18.31
Задоренко показав, як українці зустрічають ЗСУ. Фото: Скріншот відео В'ячеслава Задоренка / Facebook

Голова деокупованої Дергачівської громади Харківської області В'ячеслав Задоренко розповів, що найбільше впродовж останніх днів його вразило те, як люди зустрічали українських визволителів. Про це Задоренко повідомив у коментарі "Радіо Свобода", який він опублікував у Facebook.

"Більше всього мене вразило, як люди зустрічають наших захисників. Люди чекали, надіялися, не втрачали віри. Зі сльозами на очах зустрічали наших хлопців, наші Збройні сили, наш невеличкий партизанський підрозділ", – сказав Задоренко.

На своїй сторінці у Facebook Задоренко опублікував відео, на якому видно, як жителі звільненого селища Козача Лопань Дергачівської громади з хлібом-сіллю зустрічають визволителів.

Раніше Суспільне опублікувало відео зустрічі Задоренка з матір'ю, яка жила в окупації в Козачій Лопані. "Я ж тут зберегла твої речі. Я знала. Боже, я чекала, що ти прийдеш. Усе зберегла. Тільки там хата замінована. Хлопці, я на вас так чекала!" – зі сльозами на очах сказала жінка.

Контекст

  • Наприкінці серпня на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на півдні та сході країни.
  • 14 вересня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що під час контрнаступу Збройних сил України в Харківській області деокупували 388 населених пунктів.
  • 14 вересня голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що під окупацією залишається 6% території Харківської області, тоді як до контрнаступу українських військових було окуповано 32% області.
  • Під російською окупацією перебувала частина Дергачівської громади Харківської області. Місто Дергачі під окупацією не було. 11 вересня під час контрнаступальної операції українські військові звільнили селище Козача Лопань.

СВІЖІ НОВИНИ