"Намагається створити образ "хорошего русского". Центр протидії дезінформації при РНБО вважає Овсянникову агенткою впливу РФ
"Засвітивши" майже всіх спікерів, які мали хоч якийсь кредит довіри на Заході, російська пропаганда прискореними темпами намагається створити нових агентів впливу, що просуватимуть наративи, необхідні Кремлю", – заявили в центрі.
У ЦПД вважають Овсянникову "яскравим прикладом такої системної роботи".
"Отримавши вигідний для Заходу образ дисидентки, вона почала відпрацьовувати "поставлене завдання" із просування на західну аудиторію наративу про необхідність зняття санкцій із РФ", – ідеться в повідомленні.
Водночас, зазначили в центрі, нібито колишня пропагандистка досить успішно просуває тези про "неприпустимість русофобії" та недопущення колективної відповідальності росіян за дії президента РФ Володимира Путіна.
"Та Овсянникова не є одиноким прикладом роботи пропаганди Росії, що намагається створити образ "хорошего русского", який не підтримує Путіна, але й війні не протистоїть", – додали у ЦПД.
Сама Овсянникова заявила, що українці, які, зокрема, виступають проти її приїзду та виступів в Україні, "просто не розуміють, що грають на боці російських спецслужб". На її думку, Кремль вважає її своїм ворогом.
Вона не уточнює, як сталося, що проти неї в Росії не було жодних репресій, хоча за антивоєнні висловлювання значно меншого резонансу, ніж вихід із плакатом в ефірі "Первого канала", порушено, за інформацією правозахисника Павла Чикова, не менше як 160 кримінальних справ.
Контекст:
Овсянникова працювала редакторкою на російському пропагандистському "Первом канале" із 2003-го до 2022 року. В інтерв'ю "Медузе", яке вийшло 20 березня, вона розповідала, що це була "мрія", а сам канал тоді "був не таким, як зараз".
14 березня під час випуску новин на "Первом канале" Овсянникова забігла за спину ведучої Катерини Андрєєвої, тримаючи в руках плакат із написом: "No war. Зупиніть війну. Не вірте пропаганді. Тут вам брешуть. Russians against war". Овсянникова кілька разів повторила: "Зупиніть війну. Ні війні", – після цього в ефір пустили сюжет.
Одразу після інциденту Овсянникову затримали.
15 березня Останкінський райсуд Москви оштрафував Овсянникову на 30 тис. руб., але не за появу в ефірі, а "за заклики до участі в непогоджених демонстраціях", які були у відеозверненні, записаному перед цим. У зверненні вона заявила, що Росія – країна-агресор, і "відповідальність за цю агресію лежить на совісті лише однієї людини", президента РФ Володимира Путіна.
17 березня Овсянникова звільнилася з телеканала, повідомив у Telegram її адвокат Сергій Бадамшин.
Згодом журналістка переїхала до Німеччини. У Європі вона вже наприкінці березня почала просувати ідею скасування санкцій проти Росії, зазначав Інститут масової інформації. За її словами, "росіяни не мають колективно відповідати за те, що відбувається в Україні".
11 квітня концерн Axel Springer випустив заяву, що Овсянникова як позаштатна співробітниця висвітлюватиме для газети Die Welt і новинного телеканала Welt події в Росії та Україні.
Українське інформагентство "Інтерфакс-Україна" анонсувало на 1 червня пресконференцію Овсянникової, але скасувало через "негативний суспільний резонанс".
На початку червня Овсянникова заявила, що приїжджала до Одеси і до Києва, але вже покинула країну.